Herkel kandideerib Vabaerakonna esimeheks

Andres Herkel.  Foto: Joakim Klementi / Postimees
Äripäev • 20. september 2018 kell 5:43

Vabaerakonna esimeheks kandideerib 30. septembril toimuval erakorralisel üldkoosolekul ka praegune esimees Andres Herkel.

"Põhjuseid seda teha on kogunenud ülekaalukalt rohkem kui seda mitte teha," kirjutas Herkel oma blogis.

Ta põhjendab, et kaitseb oma kandideerimisega mais valitud juhatuse legitiimsust. Teiseks ei taha ta nõustuda etteheidetega, mille vastaskandidaat Kaul Nurm talle tegi seoses programmi koostamise, erakonna liikmete kaasamise ja rahakasutusega.

"Ebamäärane etteheide erakonna rahakasutuse kohta pole arusaadav. Minu juhtimisel on naastud kokkuhoiu juurde, mis puudutab nii lepinguid kui ka muid kulutusi (kampaaniajuhi leping, Korruptsiooniradar jne). Miks on neid teemasid kärbete toimumise ajal ja järel ajakirjandusse viidud, ei ole mulle teada. Igal juhul puudutab see kriitika perioodi, kui mina ei olnud Vabaerakonna esimees," kirjutas Herkel.

Täna vahendab ERR üle-eestilise tuhande vastajaga küsitluse tulemusi, millest selgub, et sisetülides heitlev Vabaerakond jääks valimiskünnise alla. Septembris toetas erakonda vaid 2 protsenti valijatest. Vabaerakonna toetus on olnud valimiskünnisest allpool täpselt aasta ehk mullu septembrist.

Esmaspäeval kirjutas Herkel, et praeguses sisekriisis avaldub palju lapsikust. "Augusti keskel toimunud meediarünnak Vabaerakonna esimehe vastu oli justkui mõnest Georgi Potšeptsovi raamatust maha kirjutatud: sildistamine, valeväidete kordamine, sõnade ja mõistete pahupidi pööramine ja tähenduste muutmine," kirjutas ta.

Vabaerakonna juhatus otsustas 13. septembril 78 erakonnaliikme soovil lülitada 30. septembril Rapla Kultuurikeskuses toimuva erakorralise üldkoosoleku päevakorda erakonna esimehe, juhatuse, aukohtu ja revisjonikomisjoni valimised.

Hetkel kuum