Äripäev • 24. september 2018 kell 8:29
Via3L ja Jungenti omanik ostis netikaubamaja  Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Jungenti omanikud ostsid netikaubamaja

Jungenti ja Via3L omanikfirma JNG Investments ostis enamusosaluse netikaubamajas Shoppa OÜ.

140miljonise aastakäibega JNG Investmentsi grupi esindaja Kait Liinevi sõnul on e-kaubanduse osakaal Eesti kaubanduses veel väike, kuid samas areneb valdkond kiiresti. “Soovime, et meie grupi ettevõte Via 3L areneks professionaalseks laoteenuste pakkujaks Baltikumi e-poodidele ning Shoppa OÜ osaluse ost aitab meil vastavad teenused välja töötada.” selgitas Liinev pressiteate vahendusel.

Paari miljoni euroni küündinud käibega Shoppa OÜ jaoks oli tegemist strateegilise otsusega, millega saadi ligipääs Baltikumi katvale logistika- ja ladude võrgule. "Loodame mõne aasta pärast olla piirkonna tuntuim kaubamärk, mille kaudu kohalikud tootjad ja tarnijad pääsevad oma kaubaga ka Euroopa turule," kommenteeris Shoppa OÜ esindaja Janek Barndõk.

Teine ost lühikese aja vältel

Septembris said allkirjad ka 50protsendilise osaluse müük hoolduskeemiat müüvas NB Quality Groupis. 1,2miljonise aastakäibega ettevõttel on Eestis üle 1000 kliendi autonduse, tööstuse, rasketehnika ja põllumajanduse sektorites. NB Quality omatoodete sarja eksporditakse Soome, Lätti, Leetu ja Poola.

JNG Investments on tuntud Eesti ettevõtjate Jaanus Krigolsoni, Kait Liinevi, Alger Närska ja Meelis Saaresalu investeeringute haldusettevõte. Grupi 2016–2017 majandusaasta konsolideeritud müügitulu oli 139,1 miljonit eurot ning gruppi kuuluvad lisaks tuntud kaubamärgid nagu hulgikaubandus- ja turundusettevõte Jungent, logistikaettevõtte Via3L.

Shoppa OÜ on 2009. aastal loodud veebikeskkond, mis koondas toona ühte kohta kokku kõigi Eesti netipoodide kaupu, aastast 2012 muutus keskkond internetikaubamajaks.

Hetkel kuum