Äripäev • 1. oktoober 2018
Jaga lugu:
Aspark Owl  Foto: SIPA/Reuters

Jaapanlased tulid välja hüperelektriautoga

Jaapani ettevõte Aspark tuli paari päeva eest välja elektriautoga, mis suudab nullist sajani kiirendada kõigest 1,9 sekundiga, vahendab Bloomberg.

Auto on ehitatud võimalikult kergest materjalist ning see peaks kaaluma 1,5 tonni. Samas võimsust on elektrilisel neljarattalisel palju, 1150 hobujõudu ehk 857 kilovatti. Kiire auto eest tuleb palju ka välja käia – neljarattalise hinnasildil seisab 3,1 miljonit eurot, kusjuures 1 miljoni peab ostja deposiidina maksma.

Samuti ei saa huvilised arvestada erilise ruumiga ehk autos pole kohta näiteks poekoti jaoks. Ainuke asjade hoiustamise koht on autos kindalaegas. Tõsi, asjade vedamine polegi Aspark Owli esmane ülesanne. See on siiski kiirusmasin, mille maksimaalne kiirus on 280 kilomeetrit tunnis. Ühe laadimiskorraga peaks auto suutma läbida 300 kilomeetrit.

Aspark peaks esimese auto ostjale üle andma 2020. aasta keskpaigas. Aspark Owle tehakse kõigest 50 ning autotootja on veendunud, et neile kõigile leitakse ka ostja.

Neljarattalist saab näha sel nädalal algaval Pariisi motosõul – tõsi, tegu on üksnes kerega, sest niinimetatud pärisauto on Jaapanis.

Asparki looja Masanori Yoshida on öelnud, et autot luues oli tal ühelt poolt silme ees oma unistus hüperautost, teisalt arvestas ta autot disainides ka aerodünaamikaga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum