Velotaksonduse pale hakkab selginema

Kesklinna linnaosavanema Vladimir Sveti sõnul annavad sel suvel väljastatud 43 velotaksojuhile väljastatud teenindajakaardid päris hästi aimu velotaksoturu suurusest, kuna linnavolikogu kehtestatud reeglid on vähendanud tema väitel tänavatel sõitvate kolmerattaliste arvu märgatavalt.   Foto: Eero Vabamägi
Allan Rajavee • 12 oktoober 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kuigi Tallinna linnavolikogu kehtestas alates suve keskpaigast velotaksodele teenindajakaartide nõude, pole pealinna rattataksoturul veel kord majas, tõdevad nii kesklinna linnaosavanem Vladimir Svet kui ka munitsipaalpolitsei. Sestap hakkab Sveti sõnul linnaosavalitsus koostöös teiste ametkondadega analüüsima, kuidas paremini korrastada ja kaardistada endiselt hägust kolmerattaliste taksoteenust.

Aastaid Tallinnal pinnuks silmas olnud velotaksojuhid tegutsesid möödunud suve keskpaigani sisuliselt lindpriidena, mistõttu linnavalitsusel puudus selge ülevaade, kui palju kolmerattalisi kesklinnas ringi vurab, ja korrakaitsjatel polnud piisavalt ressurssi, et turiste noolivaid rattureid ohjeldada.

Kuna velotaksondust ei reguleerinud otseselt ükski seadus, otsustas linnavolikogu võtta vastu määruse „Jalgratta, lõbusõidurongi ja loomveoki kasutamine tasulisel sõitjateveol Tallinnas“, mis hakkas kehtima 1. juulil. Seaduse järgi võib velotakso sadulasse istuda ainult täisealine, juhtimisõigusega ja kehtiva liiklusrikkumiseta rattur. Rattur, kes need tingimused täitis, sai endale teenindajakaardi.

Munitsipaalpolitsei andmetel väljastati sel suvel 43 rattataksovedu lubavat tõendit. Üks volikogu määruse eesmärk oli kaardistada teenindajakaartide väljastamisega velotaksode turgu. Munitsipaalpolitsei menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli sõnul üldpilt praeguseks päris selge siiski ei ole. „Loodetavasti on teenindajakaartide kohustuslikuks tegemine ka velotaksondusturu korrastamise algus ja alus. Tegemist ju siiski esimese aastaga ja laskem velotaksojuhtidel uue olukorraga kohaneda,“ leiab Uudeväli.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt