Äripäev • 14 oktoober 2018

Eesti Energia hakkab kütteks mööblit purustama

Balti Elektrijaam Narvas.   Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Eesti Energia ettevõte Enefit Energiatootmine alustas jäätmepuidu purustamise ja metalli eemaldamise kompleksi rajamist Balti elektrijaama.

Enefit Energiatootmise juhatuse esimehe Mart Proosi sõnul kasutatakse jäätmepuitu, milleks on näiteks lammutatud hoonete osad, vanad raamid, uksed või mööbel, Balti elektrijaama koostootmisplokis.

„On tähelepanuväärne, et mitte ühtegi kuupmeetrit möödunud aastal Enefit Energiatootmise elektrijaamades kasutatud biomassist ei toodud otse Eesti metsadest. Enefit Energiatootmises ära kasutatud biomass koosnes täielikult jäätmepuidust, millest ligi 50% oli välisturgudelt imporditud,“ selgitas Proos. „On olemas mitmeid teenusepakkujaid, kes saavad töödelda jäätmepuitu elektrijaamades kasutamiseks sobilikuks, kuid ehitusotsusele eelnev analüüs näitas, et otstarbekam on selline kompleks ise ehitada.“

Tarnijatelt saabuv jäätmepuit sisaldab suures koguses metalli, mis takistab kohest kasutust elektrijaamas. „On olemas mitmeid teenusepakkujaid, kes saavad töödelda jäätmepuitu elektrijaamades kasutamiseks sobilikuks, kuid ehitusotsusele eelnev analüüs näitas, et otstarbekam on selline kompleks ise ehitada.

Hetkel kuum