Äripäev • 19. oktoober 2018 kell 6:00

Elisa sai kasumlikumaks

Elisa Eesti tegevjuht Sami Seppänen.  Foto: Andras Kralla

Elisa Eesti kolmas majanduskvartal tõi aastatagusega võrreldes 5,2 protsenti suurema käibe ja 12 protsenti suurema ärikasumi.

2018. aasta kolmandal kvartalil tõusis Elisa Eesti käive aastatagusega 41,7 miljoni euroni, kasvades aastaga 5,2 protsenti. Elisa kolmanda majanduskvartali lõpus oli ärikasum tõusnud 12,1 protsenti.

Elisa Eesti tegevjuhi Sami Seppäneni sõnul aitasid majandustulemuste kasvule aasta kolmandas kvartalis kaasa uued nutipaketid, kus pakutakse ühe kuutasu eest sideteenust, Mobiil-IDd ja reisikindlustust tervele perele. „Otsime Elisas jätkuvalt viise, kuidas meie klientide igapäevaelu mugavamaks ja turvalisemaks muuta,“ sõnas Seppänen.

Sel ja tuleval aastal lubab ettevõte jätkata arendustöödega võrgus ja järgmisel paaril aastal investeerib Elisa oma teenuste võimestamisse 40 miljonit eurot. Jätkatakse mobiilse andmesidevõrgu tihendustöödega, mis on ühtlasi ettevalmistuseks 5G-võrgu käivitamisele Eestis. Kavas on juurde rajada lisaks veel 500 kilomeetrit optilist võrku ülikiire internetiühenduse jaoks.

Elisa kontserni käive oli 454 miljonit eurot ja see püsis mullusel tasemel, ettevõtte EBITDA paranes pisut, 169 miljonile 165 miljonilt.

Elisa aktsia hind langes eile 36,24 eurolt 34,41 eurole.

Hetkel kuum