Äripäev • 1. november 2018 kell 6:01

Eesti tarkvarafirma Scoro kaasas 4,4 miljonit eurot

Lõhmuse ja Veske erakapitalifond ja endised omanikud panid Scorosse miljoneid  Foto: Scoro

Äritarkvara platvorm Scoro kaasas 4.4 miljonit eurot riskikapitalifondilt Livonia Partners ning ettevõtte senistelt investoritelt Inventure ja Tera Ventures.

Ettevõte kasutab finantseeringut New Yorgi ja Londoni kontorite laiendamiseks ning tarkvara integratsioonide ja masinõppe võimaluste arendamiseks. Koos varasema investeeringuga on Scoro praeguseks kaasanud 6.1 miljonit eurot.

Scoro arendab tarkvaraplatvormi, mis sisaldab projektijuhtimist, klientide haldust ja muud. “Ettevõtetes kasutatakse kümneid erinevaid tööriistu. Praktiliselt iga töö jaoks on eraldi tarkvaralahendus, mis lubab tööd efektiivsemaks muuta. Pidev tööriistade vahel liikumine toob endaga kaasa aga andmete killustatuse,” kommenteeris Scoro juht Fred Krieger.

“Fredi ja tema tiimi saavutused on väga muljetavaldavad. Scoro platvorm muudab tarkvaratööstust fundamentaalsel tasandil ja nende kiiresti kasvav ja kasumlik mudel sobitub hästi Livonia poolt toetatavate ettevõtete profiiliga,” märkis Kaido Veske, Livonia Partnersi kaasasutaja.

Teine kaasasutaja Rain Lõhmus, lisas: “Ajal, kui töökohtades levib järjest rohkem “alati online” ja “nii kiiresti kui võimalik” mentaliteet, on Scoro otsustanud ujuda vastuvoolu ja pakub alternatiiviks põhjalikku ja struktureeritud lahendust.”

Tuomas Kosonen, Inventure’i partner kommenteeris: “Oleme Scoro investorid olnud aastast 2016 ning selle aja jooksul on firma näidanud pidevat kasvu ja laienemist."

Ettevõtte peakontor asub Tallinnas, lisaks on kontorid New Yorgis, Londonis, Riias ja Vilniuses.

Hetkel kuum