Kristel Härma • 18. detsember 2018 kell 11:41

Lidl jahib järgmisi krunte

Lidl tuleb ka Mustamäel Mustika Keskuse külje alla.  Foto: Judita Grigelytė

Lidl on omandanud Tallinnas uue maatüki Mustamäel, omandamisel on krundid Jõhvis ning hoonestusõigus Narvas. Senise juhatuse on asendanud Leedu Lidli juhatus.

Saksa odavketi Lidl jaoks on ostetud Tallinnas, Tartus ja Narvas krunte, mis asuvad kõik teiste toidupoodide naabruses. Kruntide nimekirja on lisandunud nüüd maatükk Mustamäel aadressil Karjavälja 12. Sinna tulev Lidli pood kerkib Mustika Keskuse külje alla, kus asub ka Mustamäe Prisma pood.

Eelmärge omandiõiguse üleandmiseks on Lidl Eesti OÜ-le tehtud kinnistusraamatus Jõhvis aadressile Puru tee 5 ja 7b. Pool kilomeetrit eemal asub krunt, kuhu kerkib kaubanduskeskus Pargi Keskus. Sinna tulevad näiteks Maksimarket ja Jysk.

Lidli Narva kruntidest on varem räägitud Kangelaste prospekt 37a hoonestusõigusest, millega on samuti toimunud edasiminek. Möödunud nädalal esitati sellele kinnistusavaldus. Praegu asub krundil Põhja Kaubanduskeskus.

Möödunud nädalal esitati kinnistusavaldus ka mitmele krundile, mille omandamise õigus oli Lidli Eesti ettevõttel, kes siis kandis nime MMS Property Solutions. Need krundid on Tallinnas Haabersti linnaosas Rannamõisa tee 12a, 12b, 14, 14a ja 14b, Lasnamäel Raadiku 11 ja 11a. See võiks tähendada, et varem ettevõttele kruntide omandamiseks tehtud eelmärked jõuavad nüüd kruntide reaalse ülevõtmiseni.

Kuhu on Lidl Eestis varem oma plaanid paika pannud, näed siit.

Uus nimi ja juhatus

Muudatused Lidli siinse ettevõtte juhatuses annavad aimu sellest, et kinnisvara kokkuostmisest liigub ettevõte nüüd edasi siinse ettevõtte arendamiseni.

Esiteks vahetas tänavu veebruaris Lidli Eestis esindanud ettevõte MMS Property Solutions OÜ nime Lidl Eesti OÜ vastu.

Oktoobris vahetus ka ettevõtte juhatus: juhatusest lahkusid Eesti esindaja Tarvo Kubja ja Leedu Lidli kinnisvara osakonna juht Mindaugas Falkauskas, asemele tulid Leedu Lidli juhatuse liikmed.

Uues juhatuses on Leedu Lidli juhatuse liige ja ostujuht Wojciech Franciszek Grohn, Leedu Lidli tegevjuht Radostin Dimitrov Roussev-Peine, Leedu Lidli juhatuse liige ja laiendamise juht Marius Kybartas, Leedu Lidli tegevdirektor Maciej Szymon Urbanski ja Leedu Lidli juhatuse liige ja finantsjuht Eglė Radžiūnė.

Jätkub esimeste töötajate otsing

Äripäev kirjutas jaanuari lõpus, et Lidl otsib Eestisse ka esimesi töötajaid. Tollal otsiti juristi ja piirkonna juhti. Nüüd otsib Lidl taas piirkonna juhti, kelleks saab kandideerida 23. detsembrini. Vahepeal on Lidl otsinud näiteks novembris ostujuhti, ostuosakonna spetsialisti ning raamatupidajat.

Hetkel kuum