Äripäev • 28. jaanuar 2019 kell 12:42

Politseinikele ja kaitseväelastele tahetakse taastada masueelne pension

Riigikogu õiguskomisjon saatis teisele lugemisele eelnõu, mille eesmärk on suurendada pensione politseinikel ja kaitseväelastel, kelle palka majanduskriisi ajal vähendati.

Riigikogus algatatud eelnõu puudutab hinnanguliselt 1400 politsei- ja piirivalveameti pensionäri.  Foto: Marko Saarm, Sakala/Scanpix

Riigikogu teatel on eelnõu eesmärk tagada pensionile läinud politseiametnike ja kaitseväelaste võrdne kohtlemine pensioniskeemides.

Õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid (Keskerakond) ütles pressiteates, et eelnõu on kantud eelkõige õiglustundest nende inimeste vastu, kes pidid omal ajal keerulistes oludes Eesti riiki taas üles ehitama. Komisjoni liikme Raivo Aegi (Isamaa) sõnul on loogiline, et majandussurutise tõttu kannatanud isikute pensione tõstetakse, sest 2009. aastal vähendati nende palkasid ja seetõttu saavad nad praegu ootuspärasest väikesemat pensioni. "Eelnõuga taastatakse pensionid masueelsele tasemele," selgitas Aeg.

Komisjoni istungil eelnõu algatajate esindajana osalenud riigikogu liige ja kaitseväe endine juht Johannes Kert (Reformierakond) rõhutas samuti, et eesmärk on seada jalule õiglus erruläinud kaitseväelaste ja piirivalvurite ees. Ta selgitas, et eelnõu puudutab enne 2013. aasta aprilli pensionile läinud kaitseväelasi ja enne 2010. aasta jaanuari pensionile läinud politseiametnikke.

Algatajate sõnul puudutab eelnõu hinnanguliselt umbes 1400 politsei- ja piirivalveameti pensionäri ning ligi 660 kaitseväepensionäri.

Komisjoni istungil osalesid veel sotsiaalkindlustusameti, siseministeeriumi ja kaitseministeeriumi esindajad.

Riigikogu liikmete algatatud kaitseväeteenistuse seaduse rakendamise seaduse ning politsei ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eelnõu teine lugemine on kavandatud riigikogu 31. jaanuari istungile.

Hetkel kuum