Äripäev • 16. oktoober 2019 kell 9:54

Linnamäe ostis Piletilevi

Piletilevi müügipunkt Solarise keskuses.  Foto: Liis Treimann

Margus Linnamäele ja Ivar Vendelinile kuuluv investeerimisfirma UP Invest OÜ ostis Piletilevi haldava Baltic Ticket Holdings OÜ (BTH), kirjutab Postimees.

UP Investi juhatuse liikme Sven Nuutmanni sõnul kannustas investeeringut soov laieneda täiesti uuele tegevusalale. "Näeme piletilevi turul häid laienemisvõimalusi nii Baltikumis kui ka Valgevenes, kus BTH praegu tegutseb, samuti hindame kõrgelt ettevõtte senist arengut ja juhtkonna panust," lausus Nuutmann.

Täpsemalt loe Postimehest.

Baltic Ticket Holdingsi käive oli eelmisel aastal 9,1 miljonit eurot ja ärikasum 3,6 miljonit eurot, aastaga on mõlemad numbrid tublisti kasvanud. 2017. aastal oli ettevõtte käive 8,4 miljonit eurot ja kasum 3,1 miljonit eurot.

„Kontserni hea finantsseisund tagab tugeva turupositsiooni kõigis tegutsemisriikides ning lubab teha edasisi vajalikke investeeringuid turupositsiooni parandamiseks ja uute toodete arendamiseks,“ kirjutas ettevõte eelmise aasta aruandes.

Baltic Ticket Holdingsil on neli tütarettevõtet – Piletilevi AS Eestis, SIA Bilešu Serviss Lätis, UAB Nacionalinis bilietu platintojas Leedus ja OOO “Kvitki Bel” Valgevenes.

Margus Linnamäele kuulub UP Investist 78 protsenti, Ivar Vendelinile 20 protsenti ning Aare Kuristile 2 protsenti. Pärast kuulutusteäri müüki suve alguses on UP Invest järjest ostnud või ostmas mitmeid ettevõtteid: ulukilihatootja Linnamäe Lihatööstus, restoraniketi Vapiano, Apple'i edasimüüja IM Arvutid. Samuti suurendati osalust Apple'i edasimüüjas Valge Klaar ning kinoketis Apollo. Baltic Ticket Holdingsi varasem omanik on KASSIR.RU Baltics OÜ, mille tegelik kasusaaja on Venemaa kodanik Jevgeni Finkelstein.

Loe lisaks

Kuu aega tagasi kirjutas Äripäev, et turuvalitsejast piletimüüja Piletilevi kõrvaldas konkurentsiameti survel lepingutest eksklusiivsuse nõuded ja leppetrahvid, mis kindlustasid ettevõttele võimupositsiooni.

Järelevalvemenetlus aktsiaseltsi Piletilevi suhtes algas ligi kaks aastat tagasi. Konkurentsiameti teatel olid selleks ajaks juba laialt levinud juhtiva piletimüüja lepingud, mis sisaldasid eksklusiivse müügi korral soodsamaid teenustasusid. Konkurentidelt teenuse ostmisel oli vahel ette nähtud leppetrahv 190 eurot. Eksklusiivne müük tähendas, et üksnes Piletilevil oli õigus lepingupartnerite üritustele pileteid müüa. Sellega kaasnes ka eksklusiivne vahendustasu, mis oli väiksem piletimüüja koduleheküljel leidunud hinnakirjast.

Ameti hinnangul võisid need tingimused takistada Piletilevi klientidelt konkureerivate ettevõtjatega lepinguid sõlmida. Samuti on konkurentsiameti otsuses kirjas, et Piletilevi turupositsioon on pikalt väga tugevana säilinud. Seda on omakorda aidanud kindlustada ettevõtte sõlmitud ainuõiguslikud lepingud, mis on takistanud võrdväärsete konkurentide tekkimist.

Piletimüügifirma juht Jaanus Beilmann nimetab ameti otsust naeruväärseks. "Kui see otsus läbi lugeda, saab kõht kõveras maas naerda. Nad reaalselt võtsid midagi nokkimiseks, aga sisuliselt ei ole väljendanud seda, mida nad leidsid – me ei ole piiranud kellegi konkurentsi," väitis juhtiva piletimüügifirma juht Beilmann.

Hetkel kuum