Kristjan Pruul • 3. detsember 2019 kell 4:00
Uudised
Ainult tellijale

Eleringi initsiatiiv avab turge Eesti energeetikafirmadele

Eleringi digitaliseerimise valdkonna arendusjuht Georg Rute ütles, et kümne aasta pärast annab tarbimise juhtimine elektritarbijale kolmekordse hinnavahe.  Foto: Andras Kralla/Äripäev

Eesti eestvedamisel loodav rahvusvaheline energiaandmete jagamise platvorm lubaks Eesti energiateenuste pakkujatel kiiremini siseneda välisturgudele, samuti peaks siin kasvama ettevõtete arv, mis lubab suurtööstusel energiakuludelt kokku hoida.

Taastuvenergiakontserni Sunly juhi Priit Lepasepa sõnul on taastuvenergia tootmise ja elektritarbimise nii-öelda kokkuviimiseks kõige odavam viis juhtida tarbimist, aga selliste teenuste tekkimisel ongi seni suureks barjääriks olnud andmete kättesaadavus. Lepasepp tõdes, et tõenäoliselt tuleks lisaks IT-lahendustele mõelda ka sotsiaalse innovatsiooni peale ehk selgitada tarbijatale, et nii nemad kui ka ühiskond laiemalt saab tarbimise juhtimisest võita.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum