Septembri maksulaekumised ületasid eelmise aasta septembrit 15,5 protsendiga, käibemaksunumbritele on pensioniraha juba mõju avaldanud, füüsilise isiku tulumaksunumbrit mõjutavad nooremad pensionifondist lahkujad järgmisel kuul.
Küll aga on füüsilise isiku tulumaksu numbrit juba mõjutanud pensioniealised teisest sambast lahkujad, sest nemad said kogutud raha kohe kätte, näitavad rahandusministeeriumi andmed. Tulemus: üheksa kuu laekumine kasvas 29,1 protsenti, mida mõjutasid ministeeriumi teatel lahkujate kõrval ka tulumaksutagastused.
„Eesti viljasektor on jõudnud murdepunkti, kus sise- ja välisturud, poliitika ning ilmastikuolud kujundavad üheskoos seninägematut reaalsust,“ ütles Scandagra Eesti ASi viljaäri juht ja juhtkonna liige Marge Pähkel turuolukorda kommenteerides.