Viimse hetkeni ellujäämist lootnud ettevõte heitis hinge
13. reedel läks lõplikult pankrotti pika ajalooga Eesti ekspedeerimisfirma Mep Trans, mille omanik Denis Belov kõigest kaks nädalat tagasi ütles, et olukord pole veel täiesti lootusetu. „Võitleme,” ütles Belov siis.
Enam kui 30 aasta pikkuse ajalooga ekspedeerimisfirmat Mep Trans juhtiv Denis Belov tõdes, et ettevõtet kaotada on üliraske.
Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix
Kahjuks on möödunud reedel siiski ettevõtte pankrot välja kuulutatud. Infopanga andmetel on ettevõttel pea 400 tuhande euro suurune maksuvõlg ja veel 50 000 eurot võlgnevusi inkasso ees. Ettevõttele andis surmava hoobi koroonapandeemia.
Pika ajalooga Eesti ekspedeerimisfirma Mep Trans näitas ka Euroopa mastaabis kadestamisväärt kasvu, kuni paari aasta tagune koroonaehmatus äritegevuse pea päeva pealt seiskas.
Veel kuni 20. juuni pärastlõunani on jaeinvestoritel võimalik osa saada Summus Capitali avalikust võlakirjaemissioonist. Summus Capital on üks Baltikumi ja Poola kiirelt arenev kinnisvarainvesteeringute ettevõtte. Tegemist on suuruselt ühega viimaste aastate olulisematest võlakirjapakkumistest Baltikumis ning ühtlasi esimese korraga, kui Summuse võlakirju saavad märkida ka jaeinvestorid Eestis, Lätis ja Leedus.