Pennsylvania osariik, kust sai alguse kogu USA, otsustab, kellest saab järgmine president. Äripäev tuli kohapeale, et uurida, kuhupoole valik langeb.
- Pennsylvanias on viimastel nädalatel korraldanud arvukalt kampaaniaüritusi nii Kamala Harris kui ka Donald Trump. Foto: AFP/Scanpix
Selle nädala briifing tuleb Ameerika Ühendriikide sünnilinnast Philadelphiast. Valimisteni on jäänud vähem kui nädal ning just siin Pennsylvania osariigis pannakse paika, kes alustab 6. novembrit USA järgmise presidendina. Seoses sellega ilmub “Globaalne briifing” erakorraliselt teisipäeva asemel just neljapäeval nii täna kui ka nädala pärast.
Enne Kesk-Läände saabumist olime koos fotograaf Andras Krallaga Californias, et saada aru ehk kõige olulisemast vastuolust USA ühiskonnas: kas Ühendriikide erakordne majandusedu on tulnud keskklassi hääbumise hinnaga. Rikkust on, aga suures pildis ikkagi vähestele.
Inimesed San Franciscos nõnda usuvad, kuid
Ränioru miljardäriklass ei näe linnades silmanähtavat kodutust ja narkomaaniat mitte sümptomi, vaid haigusena – ja see tuleb nende arvates politsei karmima käega läänerannikult välja ravida.
Mõistagi pole muu elu vahepeal seisma jäänud, mistõttu on selgi nädalal memo maailma olulisematest sündmustest omal kohal. Ent mõneti lihtsustades võib tõdeda: see, mida otsustavad ameeriklased järgmisel nädalal, paneb väga oluliselt paika ka selle, mis toimub ja hakkab alles toimuma igal pool mujal.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida aadressilt
www.aripaev.ee/uudiskirjad Loodusšokk Hispaanias. Valencias piirkonnas on saanud sadakond inimest surma pärast seda, kui ühe päevaga sadas maha aasta jagu vihma. Veemassiiv viis endaga kaasa hooneid ja sildu, autosid ja uppuvaid inimesi. Lisaks korvamatutele inimkannatustele sai üleujutuses rängalt pihta ka piirkonna põllumajandus. Valencia kasvatab pea kaks kolmandikku Hispaania tsitruselistest ja juba ütles Hispaania suuremaid põllumeeste ühendusi, et kahju on suur.
Seotud lood
Ameerika Ühendriikides kaalukeeleosariigis Pennsylvania paistab praegu riigipeaks kandideerival Donald Trumpil väike edu, ütles USAs viibiv Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik.
Äripäev USAs
Californias pole Donald Trumpi toetajaid palju, ent see-eest on neil sügavad taskud.
Hiljutisel Donald Trumpi kampaaniaüritusel New Yorgis leidis aset intsident, mis sundis presidendikandidaadi minema Pennsylvania kaalukeeleosariiki suhteid lappima, ütles USAs viibiv Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepik.
Ameerika Ühendriikide läänerannikul San Francisco auks ja uhkuseks olnud tehnoloogiasektor on märkimisväärselt läinud linna ja töörahva vastu, ütles USAs viibiv Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik nähtava klassikonflikti kohta.
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.