Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis veebruaris aastaga 6,1% ja võrreldes eelmise kuuga 3,3%, teatas statistikaamet.

- Eestit Soomega ühendanud merekaabel Estlink 2 on katki ja ei saa korda veel mitu kuud.
- Foto: Andres Haabu
Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuhi Eveli Šokmani sõnul mõjutas tootjahinnaindeksit võrreldes 2024. aasta veebruariga enim hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete ning toiduainete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas metalltoodete, paberi ja pabertoodete tootmise ning mööblitootmise hinnalangus. Töötleva tööstuse tegevusalades kokku oli hinnatõus 2,3%, sealhulgas toiduainete tootmises 2,9%,“ täiendas Šokman.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täiendatud Eesti Energia kommentaariga
Kahjustatud Eesti ja Soome vaheline elektriühendus Estlink 2 on rikkis esialgu järgmise aasta augustini, mistõttu võib Eestis elektri hind kerkida keskmiselt aasta peale lausa 10%.
Kaupade eksport kasvas selle aasta jaanuaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 13% ja import 16%, teatas statistikaamet.
Ebakindlas maailmas on paindlikkus ja kiire reageerimisvõime Eesti ettevõtete suurim vara, kirjutab masinatööstusettevõtte Radius Machining asutaja ja juht Veljo Konnimois.
Möödunud aastal suurenes teenuste eksport 7% ja import 5%, väliskaubandus jõudis rekordtasemele ja jätkab stabiilset kasvu.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.