Äripäev • 13. oktoober 2015 kell 12:30

Kuidas Putin oma sünnipäeval hokilitrit lennutas

Alati numbri 11 all mängiv Putin lennutas oma sünnipäevagalal vastaste väravasse seitse litrit.  Foto: epa

Eelmisel nädalal Putini sünnipäeval peetud hokimatšil osalenud mängija jutustab, kuidas saavutati tulemus 15:10 ning kuidas Putinil õnnestus lüüa 7 väravat.

Putin tähistas 7. oktoobril Sotšis oma 63. sünnipäeva hokimatšiga, mille eel tehti mõned eriettevalmistused, kirjutab Sobesednik. Asjaarmastajaid koondavas Öises hokiliigas mängiv Putin läks jääle tähtede meeskonnas, tema vastastiim pandi kokku hokiliiga meistritest.

Üks meistrite ridades osalenu oli ehitusfirma kaastöötaja, harrastushokimängija Jevgeni Perovski. Ta kutsuti tiimi kui Öise hokiliiga hooaja võitnud Tšeljabinski meeskonna esindaja ning nüüd vahendas ta muljeid kodukandi internetiväljaandele Pervõi Oblastnoi.

Koos Perovskiga kutsus Putini sünnipäevamatši korraldaja jääle kaheksa meest, kõik hokiliiga võitnud meeskondadest. Sellest, mis toimuma hakkab, said mängijad teada päev varem, kui nad olid jõudnud Sotši hotelli. Neile tutvustati järgmise päeva plaani ja öeldi, et õhtul tuleb jääle minna koos Putiniga.

Perovski sõnul ütles korraldaja neile, et Vladimir Vladimirovitš soovis vastasmängijate seas näha harrastajaid. Sportlastel, eriti vastaspoole kaitsjatel, paluti presidenti mitte takistada, tema ette mitte kukkuda, aga teiste kohta öeldi, et mängige päriselt. Perovski rääkis: „Ma paar korda mänguhoos unustasin, jõudsin Putinile väga lähedale. Ta vaatas mind niimoodi, naeratades…“ jutustas ta, lisades, et mängust jäi talle kirjeldamatu mulje, mida ta tundis ka siis, kui seda pärast videost üle vaatas.

Hokifännid Putini lähikonnast:

Sergei Šoigu, Venemaa kaitseminister, kelle mängupartneriteks on Vjatšeslav Fetisov (Öise hokiliiga juhatuse esimees) ja Pavel Bure

Rašid Nurgaliev, julgeolekunõukogu asesekretär

Andrei Vorobjov, Moskva oblasti kuberner

Vladimir Potanin, oligarh

Gennadi Timtšenko, miljardär

Aleksei Djumin, Putini julgeolekuteenistuse kaastöötaja

Korraldajatel oli varuks ka üllatusi: näiteks oli mängu üks kohtunikke Rahvusvahelise Hokiliidu president, šveitslane Rene Fasel isiklikult.

Platsil läksid niisiis vastamisi Öise hokiliiga meistritekoondis ja liiga tähtede koondis, kuhu kuulus ka Putin. Meistrite tiimi kuulsused olid Moskva oblasti kuberner Andrei Vorobjov, Tveri oblasti kuberner Andrei Ševeljov, Kontinentaalse Hokiliiga juhatuse esimees Gennadi Timtšenko, ettevõtjad Boris, Roman ja Arkadi Rotenberg.

Tähtede meeskonnas mängisid koos Putiniga kaitseminister Sergei Šoigu ja hokitähed Pavel Bure, Viktor Šalimov, Vjatšeslav Fetisov, Aleksei Kasatonov ja Aleksandr Jakušev, kes mõne aasta eest õpetas Putini uiskudel seisma.

Nagu teada, lõppes mäng 15:10 tähtede võiduga, kusjuures Putin saatis litri väravasse 7 korral, andis kolm tulemuslikku söötu ning pälvis mängu resultatiivseima mängija tiitli.

Putini initsiatiivil loodud Öine hokiliiga ühendab hokifänne ja -veterane, kes kohtuvad jääl töövälisel ajal. Öise hokiliiga juhatuses on lausa kolm 1980ndatel legendaarseks saanud Larionovi viisiku liiget: Vjatšeslav Fetisov, Aleksei Kasatonov ja Sergei Makarov. Puudub Igor Larionov, kes on tegev spordiagendi ja ettevõtjana ning Vladimir Krutov, kes suri 2012. aastal.

Septembris alustas 800 meeskonda ühendav liiga oma viiendat hooaega. Liiga võitja saab auhinnaks jäähalli ehituse oma kodulinna. Eelmisel aastal eraldas Putin liigale 28,5 miljonit rubla.

Hetkel kuum