Äripäev • 8. juuli 2016 kell 10:05

Selgus Putini semu ehitatava Kertši silla hind

Kertši silla ehitus.  Foto: epa

Pärast Krimmi annekteerimist alustas Venemaa oma emamaalt Krimmi poolsaarele Kertši viiva 19 kilomeetri pikkuse silla planeerimist.

Täna teatas töö tellija, riiklikke teid haldava Rosavtodori allfirma Taman pressiteenistus, et Kertši silla kogumaksumus on 227,9 miljardit rubla (3,2 mld eurot).

Ehituse peatöövõtja on kontsern Stroigazmontaž, mille ainuomanik on Venemaa presidendi Vladimir Putini hea sõber ja džuudopartner Arkadi Rotenberg. Firma, mis pole varem ühtegi silda ehitanud, sai selle riikliku tellimuse ilma konkursita, kirjutas mõni aeg tagasi Vene majandusleht Vedomosti. Seni on ettevõte tuntud kui Gazpromi suurim töövõtja, ehitades riigifirmale gaasitrasse. Seepärast pidi Stroigazmontaž silla ehitamiseks palkama palju alltöövõtjaid, kirjutas Vedomosti.

Teine Vene ärileht Kommersant aga kirjutas, et läbirääkimisi peeti lisaks Vene firmadele ka Türgi ja Lõuna-Korea omadega. „Minu jaoks on see tõenäoliselt viimane suurprojekt – ja see pole raha teenimise eesmärgiga,“ ütles Rotenberg toona Kommersandile. „See on, kui lubate, minu panus riigi arengusse.“

Kertši sillale rajatakse auto- ja raudtee: neljarealisele sõiduteele arvestatakse sõitma 40 000 masinat ööpäevas, kaherealisele raudteele aga mõlemal suunal liikuma 47 rongi. Lepingu järgi peab sild valmis saama 2019. aastal.

Hetkel kuum