Äripäev • 21. oktoober 2015 kell 13:30

Tallinna lennujaam on Euroopa üks mõnusamaid

Tallinna lennujaam mõjub koduse ja värviküllasena.  Foto: Siiri Padar

Tallinna lennujaam kuulub Euroopa mõnusamate ja kodusemate hulka, selgub lennureisijate hinnangutest.

Veebikülg sleepinginairports.net järjestas reisijate hinnangute põhjal tänavused parimad lennujaamad selle järgi, kus on võimalikult mugav ja mõnus lendu oodata.

Arvesse võeti lisaks söögikohtadele ka näiteks raamatukogu ning muuseume, kasiinosid ja pruulikodasid. Tänavu võidutsesid edetabeli eesotsas mitmed väikesed innovatiivsed terminalid, mis näitasid, et väga hea tulemuse võib saada ka mõne pehme tugitooli, korralikult töötava tasuta wifi ja puhtusega.

Müncheni lennujaam.  Foto: Epa

1. Müncheni lennujaam Saksamaal

Kiire, efektiivne, väga hea korraldusega lennujaam. Terminalis on näiteks tasuta tukastamisalad, spaa, kasiino, kino ja minigolfiväljak. Kes veel ei tea, siis värava nr 38 juures saab ka tasuta kohvi.

2. Helsingi lennujaam Soomes

Väga vaikne, puhas ja moderne lennujaam. Hea transiitlennujaam, kus on lendu oodates mõnus magamiskapslis pikutada. Hästi töötav wifi ja koht, kust haarata kaasa raamatuid, leevendavad ka kaebusi ülerahvastatud väravate ja pingsa turvakontrolli pärast.

3. Zürichi lennujaam Šveitsis

Täpne ja puhas. Neile, kes on pidanud siin öö veetma, on postiivsena meelde jäänud hämaram valgustus ja varahommikuni kestev vaikus. Teatud ärritust tekitavad reisijates aga siinsed kõrged hinnad ja piirangutega tasuta wifi kasutamine.

4. Porto lennujaam Portugalis

Mugav ja vaikne lennujaam, kus on palju pistikupesi ja vabalt saadaval telefonilaadijad. Siin on ka tasuta joogivesi ja koguni tasuta dušid.

Kohvik Tallinna lennujaamas  Foto: Siiri Padar

5. Tallinna lennujaam Eestis

Hubaseim Euroopas! Kott-toolid, magamiskapslid, palju pistikuid ja värve, mis kõik loovad koduse tunde. Mõnusalt kujundatud raamatukogu, kust võib raamatu lennule kaasa võtta, et see pärast tagasi tuua. Erakordselt abivalmis teenindus, maitsev kohv, puhtad tualettruumid ja muidugi tasuta wifi panevad reisijad ülivõrdeid kasutama.

Schipoli lennujaam.  Foto: Epa

6. Amsterdami Schipholi lennujaam Hollandis

Kauaaegne selle nimekirja esimene langes tänavu kuuendaks. Üldjoontes mugava lennujaama külastajaid on häirinud ülerahvastatus, istekohtade vähesus, pikad vahemaad ja kohutavalt aeglane turvakontroll. 

7. Ateena Eleftherios Venizelose lennujaam Kreekas 

Meeldiv ja abivalmis teenindajatega koht. Kuigi wifi on tasuta vaid esimesed 60 minutit, on terminalides üldkasutatavaid arvuteid. Eriliseks teeb lennujaama tasuta näitus arheloogilistest leidudest, mis kannab erilist antiik-Kreeka hõngu. Samas pahandavad reisijad kärarikkust ja öist eredat valgustust. 

Arlanda lennujaam Stockholmi lähistel.  Foto: Epa

8. Stockholmi Arlanda lennujaam Rootsis

Siin on 4. ja 5. terminali vahel hotell, kus väsinud saavad oma lendu oodates puhata. Tasuta internetti jagatakse vaid kolm tundi. 

9. Viini lennujaam Austrias

Täidetud klassikalise muusika ja pehmete tugitoolidega ning kiire tasuta internetiga.

Muusikanurk Varssavi lennujaamas.  Foto: Epa

10. Varssavi Chopini lennujaam Poolas

Linna lähedal asuv lennujaam, kust on lihtne Varssavi kesklinna jõuda. Kõik vajalik, nagu kohvikud, pistikupesad, laste mängualad, on olemas. 

Hetkel kuum