Äripäev • 2 märts 2016

Ärireisijate sihtkohtade TOP 10

Ärireisijate sihtkohtade TOP10  Foto: PantherMedia/Scanpix

Maailma suurim ärireisiagentuuride kett American Express Global Business Travel (Amex GBT) avaldas statistika Suurbritannia ärireisijate kõige külastatavamate sihtkohtade kohta.

Andmetest selgub, et eelmise aastaga võrreldes on tabelist välja kukkunud Düsseldorf ja lisandunud Stockholm, mis näitab põhjamaade regiooni kasvavat tähtsust Briti majanduse jaoks.

Suurbritannia äriklientide enim külastatud sihtkohad 2015. aastal:1. Amsterdam2. Dublin3. Frankfurt4. Zürich5. Pariis6. München7. Madrid8. Kopenhaagen9. Milaano10. Stockholm

Estravel koostab sarnast statistikat Eesti äriklientide kohta: meie TOP näitab, et Eesti rahvusvahelised suhted on väga Euroopa-kesksed. Esimene sihtkoht, mis asub väljaspool Euroopat, paikneb alles 42. kohal - Dubai. New York on 43.

Estraveli äriklientide sihtkohtade edetabeli TOP 10 (reiside arvu järgi) 2015. aastal:1.Helsingi2. Stockholm3. Riia4. Brüssel5. Vilnius6. Kopenhaagen7. Amsterdam8. London9. Moskva10. Oslo

Tabelis on äriklientuuriks loetud kõik juriidilised isikud, sh ka avalik sektor.

AS Estravel on Balti riikides tegutsev lennuagentuur ja reisibüroo, mis kuulub täielikult Eesti omanikele. Ettevõtte eelmise aasta tehniline müügikäive oli 75,7 miljonit eurot: käibest 57% tuleb lennupiletitest, 20% hotellimajutusest ja 23% muudest reisiteenustest.

Estravel andis mullu tööd 178 inimesele. Ettevõttel on üheksa esindust kuues Eesti linnas, esindus Lätis ja tütarfirma Leedus.

Hetkel kuum