Maie Jõgar • 1 märts 2015

New Nordic Center avab Eesti maailmale

Maie Jõgar  Foto: Erakogu

Rajagem Tallinna Sadama alale New Nordic Center, mis oleks Põhjamaade kõige suurem äri- ningkonverentsi- ja messikeskus, paneb ette New Tallinn OÜ tegevjuht Maie Jõgar.

Tegu oleks kaubandus- ja meelelahutuskeskuse, suure avara sisemise avaliku ruumiga, mis tuleks kohe alguses planeerida multifunktsionaalseks, nii et seda oleks võimalik vastavalt eri sündmustele ümber kohandada. See oleks võimalus näidata kogu maailmale, et Eesti on vääriline uue Põhjamaa kuvandit kandma. 

Korraldades mastaapseid rahvusvahelise tähtsusega messe, mis toimuksid ainult paar korda aastas, saaks messiterritooriumi pindala suurendada avaliku ruumi arvelt, kuid nii, et see ei takistaks täielikult messil mitteosalejate liikumist.

Lisaks tuleb kasutada ära ka New Nordic Centeri hoone katuseala ning muuta see väliseks avalikuks ruumiks. Nii saab lahendada kaua lahendamata probleem mida teha, et Tallinna tuulisest sadamaalast saaks turistide ja linnaelanike meelispaik vaba aja veetmiseks, mis avaks lõpuks südalinna merele.

New Nordic Centeri hoone võiks olla ühendatud teiste sadamapiirkonna hoonetega nii ühise välise katusealaga kui ka sisemise avaliku ruumiga ning moodustada ühe terviklikku massiivse hoonete kompleksi. Ühendades hooned kas täielikult, osaliselt ühiste seintega või sildade ning koridoridega, tekiks karge põhjamaa linna kohta unikaalne pori ja tuule vaba linnaruum.

Ühendusalad peavad samuti olema kõrgematel korrustel selleks, et avaneks ilus vaade ning et see ei takistaks sadamaala tihedat liiklust.

New Nordic Centeri rajamine just sadamaalale pakuks võimalust ka laevaga reisijatel liikuda mugavalt ja kiiresti vanalinna ja linnasüdamesse ning pakuks neile meeldivat ajaveetmisviisi. Nii oleks sadamaalal väärikas ülimoodne Eesti riiki esindav hoonete kompleks, mis tutvustaks näiliselt, kui innovaatiline ja edasipürgiv riik ta on.

Hoone peab olema sisustatud maailma tipptehnoloogiaga ning esikohal peavad olema Eestis arendatud tehnoloogiad. New Nordic Center on õige ja tulus investeering Eesti riigile, sest tõstaks oluliselt riigi mainet, elavdaks märkimisväärselt majandust, looks uusi töökohti jne.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, Saku Õlletehase, Mootor Grupi, EMT ja Elioni ning Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.

Hetkel kuum