Tiit Parts • 31. märts 2016 kell 4:00

Vananenud IT tuleks ära keelata

Tiit Parts  Foto: Erakogu

Valitsus peaks kasutusele võtma ainult kõige moodsamat tehnoloogiat, leiab SAP AG Eesti esinduse juhataja Tiit Parts.

Eesti IT-edu võti on teistes riikides väljatöötatud fundamentaalse tehnoloogia edasiarendamine. Valitsus peaks keelama riigiasutustel vanadesse tehnoloogiatesse investeerimise.Eesti on jõudnud praegu IT-maailma tippu kohast, kus oldi kõigist maas. Kunagi olid meie ees sihina teiste riikide edulood, nüüd oleme paljudest mööda läinud. Kopeerida pole enam kelleltki ja peame ise looma ning teed näitama, mis on keeruline.

Uue fundamentaalse tehnoloogia väljatöötamine on nii massiivseks ja kalliks muutunud, et Eestis pole kunagi ressurssi, et seda teha. Pelgalt SAP AGs tegeleb tarkvaraarendamisega otseselt või kaudselt 77 000 inimest, meie suurimas IT-ettevõttes Nortalis aga 600.

Ainult uus on väärt

Meie võimalus on võtta teiste riikide ja organisatsioonide arendatav fundamentaaltehnoloogia ja hakata selle baasil rakendusi ehitama. Näiteks internet oli 1990ndatel uus fundamentaalne tehnoloogia, mille peale palju tänaseid maailma suurimaid ettevõtteid on rajatud. Valitsus peaks võtma kasutusele ainult kõige moodsamat tehnoloogiat. Samuti lausa keelama riigiasutustel vanadesse ja nii-öelda surnud tehnoloogiatesse investeerimise, isegi kui see tuleb hetkel odavam.

Uusima tehnoloogia põhjal on meie era- ja avalikul sektori võimalik ehitada midagi uut, mis maailmas loeb ja trendi loob. Kuni jätkub vanade lahenduste toetamine, jääme mahajäämusse.

Hetkel kuum