Ken Rohelaan • 2. aprill 2016
Jaga lugu:

Hirm teeb lolliks

Migrant.  Foto: EPA

Enamik eestlasi hindab suurimaks ohuks pagulaskriisi, mille süvenemisel tuleks Eesti-Vene piirile ehitada Ungari eeskujul tara. Massihirm pimestab ja lollitab Eesti elanikke, kirjutab Äripäeva arvamustoimetaja Ken Rohelaan.

Kui üle Eesti-Vene piiri hakkaks tulema massiliselt migrante, peaks Eesti ehitama Ungari eeskujul piirile tara ning vajadusel kasutama piiriületajate takistamiseks jõudu, leiab iga teine vastaja värskes turu-uuringus. Uuring, mis tehti kohe pärast terrorirünnakuid Brüsselis, sai kindlasti sealsetest sündmustest võimenduse.

Tegelikkuses ei ähvarda Eestit põgenikevool. Keegi ei pressi Eestisse üle Vene ega Läti piiri. Laevad Soomest ega Rootsist ei ole pilgeni pagulastega täidetud. Lennukid ei vea hoomamatult välismaalasi Tallinna. Need üksikud sõjapõgenikud, kes jõuavad lõpuks siia Euroopa rändekava raames, on pikas ootuses pidanud taustakontrolli läbima, et üldse meieni jõuda.

Pagulaskriis, mis peaks masse ka Eestini tooma, näib pahatahtlikult toidetud hirmuna. See hirm lollitab eestlasi, venelasi ja teisigi rahvuseid Eestis, kes usuvad, et Eestit ohustab migrantide sissevool. Kui keegi peaks tahtma Eestit terroriseerida, siis tara ei takista. Terrorirünnaku ennetamiseks tuleb kasutada teisi meetmeid.

Migrandid ei võta eestlaselt ära ka tööd. Migrant nõustub tegema seda tööd, mida eestlane enam ei taha või äärmisel juhul veel ei oska. Kui eestlane tahab end konkurentsis hoida, siis tuleb teistest paremini teha.

Jaga lugu:
Hetkel kuum