Vajatakse mahapudeneva võimu ülesnoppijaid

19. oktoober 2017, 10:41
Sillamäe
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171019/OPINION/171019633/AR/0/AR-171019633.jpg

On paradoksaalne, et Ida-Virumaa linnad, mille elanikud ei tohiks paljude näitajate poolest sugugi oma eluga rahul olla, annavad valimistel vankumatu järjekindlusega hääled senistele valitsejatele, kirjutab Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev.

Möödunud neljapäeval seisis riigihalduse minister Jaak Aab riigikogu kõnepuldis ja lajatas nagu sepahaamriga karme fakte Ida-Virumaa kohta, kirjutab Põhjarannik. Kõigest kolm päeva hiljem, kui loeti kokku kohalikel valimistel antud hääled, tuli ilmsiks, et Narva, Kohtla-Järve ja Sillamäe inimestel pole oma elule ja linnajuhtidele midagi ette heita. Kõigis kolmes linnas said ligikaudu kaks kolmandikku kõigist häältest Aabi parteikaaslased Keskerakonnast, kes on nendes linnades ainuvalitsejad olnud ligikaudu 20 aastat jutti.

Põhjaranniku poolt enne valimisi tehtud volikogu kohtade jaotumise prognoos ei erinenud üheski kolmes linnas tegelikest tulemustest rohkem kui ühe koha võrra. Prognoosi tegemiseks polnud seejuures vaja teha ühtegi küsitlust. Miks polnud keeruline täppi panna? Eelkõige seepärast, et tugev konkurents puudus. Sillamäel näiteks oli Keskerakonna valimisloosung, et teised lubavad, meie teeme, ilmselgelt eksitav, sest neid teisi, kes oleksid midagi lubanud, peale oma erakonna liikme Edgar Savisaare nimelise valimisliidu polnudki.

Lisaks on Keskerakond paljude aastatega kohalike valimiste eduvalemi ja võrkturunduse elementidega tehnoloogia täiuslikkuseni lihvinud.

Loe edasi Põhjarannikust.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2017, 10:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing