Rohevagunit vedamata ei suudaks me tänase maailmakorra ja rikkusega toime tulla kõikidest keskkonnakahjudest tulenevate tagajärgedega, kirjutab ringmajanduse ekspert Kadi Kenk.
- Kadi Kenk. Foto: Silver Gutmann
Täna 14aastane ja juba kahe aasta pärast kohalikel valimistel valida saav noor seisab silmitsi tõsiasjaga, et maakeral on talle järele jäänud vaid viimane törts materjale, millele on ehitatud meie majandus. Vask, tsink ja plii on vaid mõned näited, ilma milleta ei oleks meil tänast tehnoloogilist arengut ega mugavusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alanud aasta on määrava tähtsusega tarneahelatega seotud kliimaandmete avalikustamise ja süsinikumaksu seisukohast, samas kui rünnakud ESG-kriteeriumide vastu võtavad uut kuju.
Lisatud raadiointervjuu!
Paljudele ettevõtjatele tundub, et kui firma pole börsil noteeritud või kivisöega kontoris katelt ei küta, siis kestlikkuse ehk ESG teemad neid ei puuduta. Tegelikult tuleks nendega juba praegu tegelema hakata, kirjutab Äripäeva koolitusäri juht Marianne Lõhmus.
IPhone’i prügikasti viskamine ja kartulikrõpsudest loobumine pole kliimaprobleemi pikaajaline lahendus, vaid ettevõtted peavad tegema iga toote ja teenuse puhul samm-sammult jätkusuutlikumaid otsuseid, rääkisid välismaiste firmade tippjuhid Tasakaalus majanduse foorumil “Elevant toas”.
Kui oled kaelani soos nagu Eesti majandus, ei tohi pead norgu lasta – nii võib täitsa ära uppuda. Pigem tuleb pilk pöörata tähtede poole ja unistada. Mis oleks, kui järgmine eestlaste algatus ÜRO ametlikus kalendris on kosmosekoristuspäev, kirjutab Mikk Vainik arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.