Tarmo Jüristo • 14. jaanuar 2013 kell 4:11

Jüristo: teeme võimatu võimalikuks

Miks ei võiks Eesti olla poliitiliselt innovatiivne? Miks ei võiks me püüda olla leidlikud, ettevõtlikud ja uuele avatud ka oma ühiskonnakorralduse asjus, küsib endine investeerimispankur Tarmo Jüristo Äripäevale antud intervjuus.

Maailm, milles me täna elame, oli paar sajandit tagasi võimatu. Ja niisamuti on maailm, milles meie lapselapsed elama hakkavad, täna võimatu, aga ometi saab see kuidagi võimalikuks. Me ise teeme selle võimalikuks, nihutades väikeste sammudega võimalikkuse ja võimatuse piiri.

Jääkeldris alanud protsessi kõige olulisemaks tulemuseks võiks olla nende seniste arusaamade murendamine. Parimal juhul võiks see näidata, et midagi, mida seni on peetud võimatuks, on siiski võimalik. Et on võimalik ette kujutada, et kodanik olemine ei seisne vaid välja pakutud alternatiivide hulgast meelepäraseima valimises, vaid võib tähendada ka nende alternatiivide loomist. Kuid rahvakogu ei peaks nägema alternatiivina riigikogule. Eesmärgiks ei peaks olema olla uus ja parem riigikogu, mitte teha asju paremini kui riigikogu teeks, vaid teha neid teistmoodi.

Kas Tarmo Jüristo ja need teised "Memokraadi mehed" plaanivad uut parteid? Missuguse ministrikoha Jüristo vastu võtaks? Millest ta elab? Nendele küsimustele saad vastused tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum