Google arendab hiiglaslikku teleekraani

06. oktoober 2014, 20:18
Google logo
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141006/BORS/141009787/AR/0/AR-141009787.jpg

Tehnoloogiagigant Google ehitab isesõitvaid autosid ning traadita internetti pakkuvaid õhupalle. Nüüd tahab Google ehitama hakata ka hiiglaslikke televiisoreid.

Google salajane kõrgelt arenenud tehnoloogiate labor arendab välja ekraani, mis koosneks väiksematest ekraanidest. Neid väiksemaid ekraane saab kokku panna nagu legosid, luues nii kinnituskohtasid varjava suure ekraani, teatasid kolm projektiga kursis olevat inimest CNN Money'le.

Modulaarsete osadega saab väidetavalt ekraani suurust ning kuju muuta.

Suur osa projekti üksikasjadest on praeguseks teadmata, seal hulgas hiiglasliku ekeraani mõõtmed. Google keeldus seda ka kommenteerimast.

Teoreetiliselt võiks ekraani funktsioon NPD Display Research uuringute direktori Riddhi Pateli sõnul olla saadete või filmide vaatamine ning internetis surfamine.

Pateli sõnul on suurimate ekraanide diagonaal praegu 110 tolli, mis on veidi alla kolme meetri. Samsungi pakutav 105 tolline ekraan maksab praegu Amazoni veebipoes 120 000 dollarit.

Avalikustamata projekti juhib endine Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi professor Mary Lou Jepsen. Ta on tuntud „üks sülearvuti lapse kohta“ projekti poolest, mille eesmärk oli võimaldada odavate arvutite kättesaadavus arenevates riikides kümnetele miljonitele lastele. Projekt oli lõpuks ebaedukas.

Praegu juhib Jepsen Google'is ekraanide allüksust Google X-is, mis on ettevõtte futuristlike projektide arendajaks. Tema väikeses meeskonnas on tippinsenere Samsungist ja Qualcommist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2014, 20:18
Otsi:

Ava täpsem otsing