Birjo Must • 29. oktoober 2014
Jaga lugu:

Facebook prognoosib kehva neljandat kvartalit

Facebooki juht Mark Zuckerberg.
Facebooki juht Mark Zuckerberg.  Foto: Bloomberg

Facebook teatas eile koos oma kolmanda kvartali tulemustega, et aasta viimases kvartalis jääb müük väiksemaks kui analüütikud ootavad.

Lisaks teatas maailma populaarseim sotsiaalvõrgustik, et kulud kasvavad tuleval aastal 50-70%, kuna firma värbab uusi töötajaid ning investeerib uutesse toodetesse, vahendab Bloomberg. 

Kuna prognoos madala käibe ja suurte kulutuste kohta oli aktsionäridele ehmatav, vallandus eile müügilaine ning Facebooki aktsia langes pikendatud kauplemisel enam kui 11%.

Zuckerberg aga ei nõustunud eile tulevikuplaane detailsemalt kommenteerima.  „Meie järgmise 10 aasta fookuses on maailmas fundamentaalsete muutuste läbiviimine, et saavutada oma missioon ning ühendada kogu maailm,“ lausus Zuckerberg.

Ettevõte teatas eile 806 miljoni dollari suurusest kasumist kolmandas kvartalis ehk 30 senti tulu aktsia kohta. Aasta varem oli ettevõtte kasum 425 miljonit dollarit ehk 17 senti aktsia kohta. Müügitulu kasvas 59%, 3,2 miljardile.

Neljandas kvartalis prognoosib ettevõte 40-47%-list käibekasvu võrreldes mullu sama ajaga, mis tähendab 3,6-3,8 miljardi dollarilist käibenumbrit. Bloombergi küsitletud analüütikud on prognoosinud 3,73 miljardilist käivet.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt