Raido Neemre • 31. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Apple’i endine juht esitles uut nutitelefoni brändi

Nutitelefon  Foto: Bloomberg

Singapuris esitleti Obi Mobiles’i - nutitelefoni turu uustulnukat, mille loojaks on Apple’i endine tegevjuht John Sculley.

Seadmete hinnad jäävad 70 ja 200 dollari vahele. Obi eesmärgiks on võita endale turuosa, mida Apple on ignoreerinud, kuid mille katavad praegu mitmed Hiina odavate nutitelefonide tootjad nagu Xiaomi ja Lenovo.

Sculley sõnul erineb Obi teistest nutitelefonidest eelkõige silmapaistva disaini, brändingu ja suure globaalse müügivõrgustiku poolest.

Obi Mobiles on palganud mitmeid Apple'i kasvandikke oma disaini ja turunduse meeskondadesse. Palgatute hulgas on näiteks Robert Brunner – endine Apple'i tööstusdisaini juht ja Beats Electronicsi peadisainer.

“Me oleme suuresti keskendunud noorematele, 13-24 aastastele klientidele,” märkis Sculley.

Arvestamaks noorte vajadustega, saavad Obi seadmete peamisteks tugevateks külgedeks olema tippkvaliteediga heli ja pikem aku eluiga.  

Obi telefonid on hetkel saadaval Indias ja Lähis-Idas ning peagi tulevad need müüki ka Singapuris. 2015. aasta keskpaigaks loodetakse bränd turule tuua ka ülejäänud Kagu-Aasias, Ida-Euroopas, Aafrikas ja Ladina-Ameerikas. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt