Juhan Lang • 3. november 2014 kell 12:00

Apple võib tulla eurovõlakirjadega

Wall Street Journali teatel võib Apple'i võla vastu olla meeletu huvi.  Foto: Bloomberg

USA tehnoloogiahiid Apple võib tulla esmakordselt ettevõtte ajaloos turule europõhiste võlakirjadega, kirjutab Wall Street Journal.

Väljaande teatel vahendavad Deutsche Bank ja USA investeerimispank Goldman Sachs täna ettevõtte sõnumi investoriteni ja vähemalt osaliselt eurodes tehtav tehing võib teoks saada juba sel nädalal. iPhone'i valmistaja pole mitte kunagi varem andnud välja võlga muudes valuutades peale dollari.

Apple'i varasema võlakirjad on jäänud investoritele võrdlemisi kalliteks. Viimati noolis tehnoloogiafirma võlakirjaturult raha aprillis, mil laenati 12 miljardit dollarit. Samal ajal oli ettevõtte võla vastu meeletu huvi ja investorid esitasid enam kui 40 miljardi dollari eest ostusoove.

Apple maksis kolme aastase tähtajaga võla eest 1,068% ja 30 aastase tähtajaga võlale 4,483% intressi. See on vaid veidi enam kui maksid samal ajal USA valitsuse võlakirjad. Apple kasutas võlakirjade ostudelt teenitud tulu aktsiate tagasiostmiseks ja dividendide maksmiseks.

Uuringufirma CreditSights analüütikud väitsid aprillis, et Apple võib tänavu välja anda ligemale 5 miljardi eest võlakirju, mis ei ole dollaripõhised.

Uudis tuleb ajal, mil teisedki USA ettevõtted on Euroopas oma võlakirjade müüki suurendanud, kasutades ära euroala rekordiliselt madalaid laenamiskulusid. Ookeanitagused ettevõtted on tänavu müünud eurodes nomineeritud võlga juba 51,5 miljardi euro eest. See on kõrgeim näitaja alates 2008. aastast.

Apple kannab Moodys Investors Service'i kõrgeimat Aa1 krediidireitingut ja Standard & Poorsi AA+ ehk paremuselt teis reitingut.

Hetkel kuum