Raido Neemre • 19 november 2014

Analüütikud: Nikkei ületab 20 000 piiri

Nikkei 225  Foto: Bloomberg

Jaapani Nikkei 225 aktsiaindeks ületab ekspertide sõnul tänu lõdvale rahanduspoliitikale ja sellest taassündinud kindlustundele peagi 20 000 piiri.

“Me oleme Jaapani aktsiaturul võtnud pika positsiooni ja oleme väga optimistlikud,” märkis Credit Suisse strateegia ja uuringute nõunik Bob Parker. 

Parker usub, et indeks jõuab teistest Jaapani börsiindeksitest ette ning et 10% kasv järgmise 10 kuu jooksul ei ole võimatu. 

Morant Wrighti juht märkis, et 20 000 punkti piiri ületamine on saavutatav ning Jaapani keskpank on saanud ülesande “osta turg ära”, leevendamaks nõrka inflatsiooni, mis on riiki juba aastaid vaevanud. 

Jaapani peaministri, Shinzo Abe järgi nime saanud “Abenomics"strateegia astus sellel nädalal sammu edasi. Abe kuulutas välja erakorralised valimised, püüdmaks saavutada suurem mandaat, mis aitaks tal läbi suruda veelgi suuremad stimuleerivad meetmed. 

Samm võeti ette peale üllatuslikku rahanduspoliitika lõdvendamist Jaapani keskpanga poolt oktoobri lõpus, mis aitas Nikkei kasvule samuti kaasa. 

Sellel aastal on Nikkei kasvanud juba 6,5%; eelmisel aastal kasvas indeks aga tervelt 57%.

Hetkel kuum