Birjo Must • 19. november 2014
Jaga lugu:

Deutsche Bank panustab Aasia-Vaikse ookeani regioonile

Põllutöölised Indias
Põllutöölised Indias  Foto: EPA

Deutsche bank prognoosib, et Aasia-Vaikse ookeani regiooni tulu võib järgmise kolme kuni viie aasta jooksul kasvada 10% või enamgi.

Saksa suurim laenuandja on palganud regiooni varahalduse osakonda hulga inimesi ja lisab uusi töötajaid ka investeerimis- ning ärikliendi osakondadesse. Seda kinnitas panga Aasia-Vaikse ookeani üksuse asepresident Gunit Chadha Bloombergile.

Deutsche Bank teatas hiljuti, et teenis kolmandas kvartalis 94 miljoni euro suuruse kahjumi. Samal ajal näitas Aasia-Vaikse ookeani piirkonna kaubanduse finantseerimine head kasvu. Juhtkond nimetas neljandat kvartalit väljakutsuvaks just äripanganduse valdkonnas.

„Me tunneme end väga hästi just Aasia-Vaikse ookeani piirkonna tulemuste pärast. Seda eriti sellepärast, et mõned sealsed turud hakkavad taas kavama,“ märkis Chadha. Ettevõte tegutseb 16 riigis nimetatud priikonnas.

Deutsche Bankil on Aasia-Vaikse ookeani piirkonnas 18 000 töötajat. Kolmandas kvartalis töötas pangas globaalselt kokku 98 000 inimest.

Chadha sõnul on Hiina endiselt perpektiivikas ning ka India peaminister Narendra Modi on teinud hea alguse ning sealsed ettevõtjad tunnevad end järjest enesekindlamalt.

Rahvusvaheline valuutafond prognoosis möödunud kuul Hiina tänavuseks majanduskasvuks 7,4% ja India majanduskasvuks 5,6%.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt