Juhan Lang • 26. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

NATO pöörab Ukrainale selja?

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.  Foto: EPA

Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli valitsus on ärevil Ukraina president Petro Porošenko plaani peale korraldada riigis referendum NATOga liitumiseks ning seda nähakse tupikteena, mis võib üksnes süvendada pingeid Venemaaga.

Bloombergi allikate kinnitusel ei ole Ukraina NATO liikmelisus Merkeli jaoks laual ja sooviavaldus NATOga liitumiseks võib tekitada vaid kahju.

Kuigi Merkeli ja Venemaa presidendi Vladimir Putini suhted ei ole just soojemate killast, kinnitas ka Merkeli partei CDU parlamendigrupi liige Michael Grosse-Broemer eile antud intervjuus, et Ukraina NATO liikmelisus pole praegu päevakorras.

Seda enam, et isegi kui referendum aset leiab ja ukrainlased liitumise poolt hääletavad, otsustavad uute liikmete vastu võtmise üle allianssi liikmed.

Bloombergile intervjuu andnud, ent anonüümseks jäänud Vene valitsuse allikas rääkis uudistekanalile, et „Ukraina NATO liikmelisus oleks Venemaa jaoks täielikult välistatud“ ja igasugune referendum selle suunas võiks viia konflikti edasise eskaleerumiseni.

Ka Prantsusmaa välisminister Laurent Fabius rääkis eile kohalikule raadiokanalile antud intervjuus, et Ukraina võimude viimaste päevade väljaütlemised pole kasuks tulnud. Tema Saksa kolleeg Frank-Walter Steinmeier ütles uudistekanalile Spiegel Online, et ta peab võimalikuks Ukraina ja NATO vahelist koostööd, ent mitte liikmelisust.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt