Rainer Saad • 4. detsember 2014
Jaga lugu:

Nordecon sai valmis Stroomi kaubanduskeskuse

Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink
Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink  Foto: Scanpix

Täna avas Tallinnas Pelgurannas uksed Stroomi kaubanduskeskus, mis on järjekorras kolmas kaubanduspind, kus Nordecon on tänavu ehitustööd lõpetanud.

„Sel aastal on Nordeconi portfellis varasemast rohkem kaubanduspindade ehituslepinguid, mis valmistab ainult rõõmu. Need tellijad esindavad kõik erasektorit, mis on viimastel aastatel võrreldes avaliku sektoriga tagasihoidlikum ehitaja olnud,“ lausus Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink. Novembris avati Murastes uus Konsumi kauplus ning suvel valmis Narva suurim kaubanduskeskus Astri. 

„Lisaks tänavu juba valminud keskustele ootavad oma järjekorda veel Keilasse kerkiv Maxima ning Viimsi keskus, mille valmimisajad jäävad järgmisesse aastasse,“ ütles Vink.

Stroomi kaubanduskeskuse netopind koos maa-aluse parkimiskorrusega on ligikaudu 15 000 ruutmeetrit. Esimese korruse ankurrentnikuks saab jaekaubanduskett Maxima oma XX kauplusega, lisaks avavad vastvalminud keskuses oma uksed mitmed toitlustuskohad ning kaasaegsete atraktsioonidega laste mängumaa. Tuulemaa ja Madala tänavate ristumiskohta alaloolise turuplatsi kohale rajatud Stroomi keskuse ehituslepingu maksumuseks oli ligi 9 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Nordeconi konsolideeritud müügitulu oli 2013. majandusaastal ligi 174 miljonit eurot ja puhaskasum 4,6 miljonit eurot. Kontsern annab tööd enam kui 700 inimesele.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt