Rainer Saad • 4. detsember 2014 kell 8:37

Päev börsil: lennufirmade aktsiatel hoog sees

EasyJet  Foto: Bloomberg

Euroopa börsidel on täna tõusu tegemas lennu- ja reisifirmade aktsiad, ja seda tänu oodatust parematele tulemustele.

Ryanairi aktsia reageeris 8protsendilise tõusuga, kuna lennufirma tõstis enda kasumiprognoosi. Reisifirma Tui Travel, millel on ka oma lennufirma, kauples Londoni börsil 3,5 protsenti üleval. Ettevõte teatas oodatust paremast kasumist.

Briti odavlennufirma EasyJeti aktsia tõusis 4 protsenti, kuna novembri reisijate arv oli oodatust parem. Hea uudis tuli eile ka Briti valitsuselt, kes langetas laste lennupiletite hindu.

Saksa lennufirma Lufthansa aktsia on täna poolteist protsenti üleval. Nädala alguses streikisid Lufthansa piloodid.

Hiina Shanghai börs rallis täna 4,3 protsenti, olles Aasia turgudest tugevaim. Shanghai indeks tõusis kolme aasta tippu, kuna investorid ootavad Hiina keskpangalt uut stiimulit. Analüütikud usuvad, et Hiina keskpank vähendab pankadele mõeldud reservnõudeid. Finantsettevõtted Citic Securities, Huati Securities ja China Merchants Bank tõusid kõik 10 protsenti.

Jaapani börs kerkis ligi protsendi, tõustes koos tänasega viiendat päeva järjest. Jeen jätkas nõrgenemist ning kukkus dollari vastu seitsme aasta põhja.

Täna koguneb Euroopa Keskpank, et arutada intressiotsust. Reutersi küsitletud analüütikud ei oota praegusele rahapoliitikale muutust.

Hetkel kuum