Birjo Must • 23. jaanuar 2015 kell 9:04

Eurotsooni äriaktiivsus võttis suuna üles

Eurotsooni ettevõtetel läheb aasta alguses veidi paremini.   Foto: EPA

Eurotsooni ettevõtete aktiivsus võttis aasta alguses suuna üles, selgus päev pärast Euroopa Keskpanga ajaloolist otsust.

Markiti eurotsooni töötleva tööstuse ja teenindussektori PMI indeks oli jaanuaris 52,2, mis ületas analüütikute oodatud 51,8 punkti. See on ka märkimisväärselt parem tulemus kui detsembrikuine 51,4.

Need andmed peaksid tooma eurotsooni veidi kergendust, kuna viimasel ajal on mured majanduskasvu pärast meele nukraks teinud. Kuu alguses avaldatud andmed näitasid, et regioon langes esimest korda pärast 2009. aastat deflatsiooni.

Selle tulemusena teatas Euroopa Keskpanga president Mario Draghi eile oodatust laiemast võlakirjade tugiostuprogrammist, mis peaks olukorda parandama ja inflatsiooni taas üles viima.

Samas lausus Capital Economicsi ökonomist Jennifer McKeown täna PMI tulemusi kommenteerides, et kuigi uudis on positiivne, jääb kasv siiski liiga aeglaseks.

„Andmed kinnitavad, et EKP viimane toetusmeede on ülivajalik,“ rääkis McKeown. „Indeks viitab väga nõrgale kvartaalsele SKP kasvule, mis jääb umbes 0,2% piiresse,“ lisas ta.

Majanduse ergutamiseks ja inflatsiooni elustamiseks mõeldud keskpanga tugiostud algavad tänavu märtsis ja ulatuvad vähemalt 2016. aasta septembri lõpuni. Iga kuu kulutatakse selleks 60 miljardit eurot, mis teeb kokku umbes 1,14 triljonit eurot.

Hetkel kuum