Raido Neemre • 17 aprill 2015

Odavamad autod usaldusväärsemad kui Bentley ja Porsche

Foto: EPA

Üldiselt usutakse, et mida kallim on toode, seda parem see ka on. Hiljuti avaldatud uurimus lükkab selle autode kohta aga ümber, vahendab CNBC.

Suurbritannia luksusautode tootja Bentley Motors on uuringu kohaselt üks kõige vähem usaldusväärsemaid autotootjaid Suurbritannias, selle järgneb Porsche.

What Car? ja Warranty Direct avaldasid täna oma uuringu, mis analüüsib ja hindab 37 autotootja brändi, kasutades “Usaldusväärsuse indeksit”. Uuringus selgitati välja, millised autod rõõmustavad omanikke korraliku funktsioneerimise seisukohast kõige kauem.

Tugeva trendina joonistub uuringust välja see, et tasukohasus trumpas luksuslikkuse töökindluse aspektis üle. Luksusbrändid said selles kategoorias madalama tulemuse, kuna nad kippusid kiiremini lagunema.

Tulemusele ei aidanud kaasa ka paranduse keskmine maksumus, mis luksusbrändidel oli märksa kõrgem võrreldes tüüpilise majapidamise autoga.

Brittide hulgas paistavad populaarsemad olevat Jaapani brändid nagu Honda, Suzuki ja Toyota, mis hõivavad ka kõige töökindlamate autode indeksi tipu.

Honda jõudis tippu juba üheksandat aastat järjest, kuna brändi autod on väga töökindlad ning ka nende parandamine on üsna soodne. Näiteks maksab Honda parandamine keskmiselt 501 dollarit, kuid Porche parandus 1170 dollarit ja Bentley parandus 1012 dollarit.

Konkreetsetest automudelitest olid kõige töökindlamad Honda Jazz ja Mitsubishi Lancer.

Kõige vähem töökindlamaks mudeliks hinnati aga Audi RS6; selle mudeli keskmine parandustööde hind on 1495 dollarit.

Indeksi tippu mahtusid veel Toyota, Chevrolet, Mazda, Ford ning Lexus.

Hetkel kuum