Juhan Lang • 31. juuli 2015 kell 7:05

Uber investeerib Indiasse miljardi

New Delhi kohalik autojuht Sonu Chaudhary uurimas Uberi mobiiliäppi.  Foto: EPA

Taksoteenuseid pakkuv San Francisco ettevõte Uber Technologies investeerib järgmise üheksa kuu jooksul Indiasse miljard dollarit, sest usub sealsel turul suurt kasvu.

Ettevõtte teatel kasutatakse täiendavaid investeeringuid teenuste parandamiseks, uutesse linnadesse laienemiseks ja uute toodete ning makselahenduste arendamiseks, vahendab Reuters.

Uberi India haru juht Amit Jain ütles, et sealne turg on nende jaoks globaalsel tasandil prioriteet. Ühtlasi on Indiast saanud ettevõtte jaoks geograafiliselt suurim turg väljaspool USAd.

Sel kuul tühistas Delhi kohus valitsuse poolt Uberile määratud keelu, mis sillutab ettevõttele teed pealinna naasmiseks ja uuesti litsentsi taotlemiseks. Nimelt palusid võimud mullu detsembris tegevuse peatada, pärast seda kui üht Uberi juhti süüdistati vägistamises.

Lisaks Indiale on Uberi jaoks oluline turg ka Hiina, kuhu on samuti plaanis veel tänavu investeerida enam kui miljard dollarit.

Üksteisele taksoteenust pakkuvaid ja sõita soovivaid inimesi ühendav idufirma tegutseb 57 riigis ning selle väärtust hinnatakse 40 miljardile dollarile.

Hetkel kuum