5. august 2015 kell 16:51

Populaarsust kaotav Pimco sattus uurimise alla

Pimco logo Hongkongis.  Foto: Bloomberg

Investorid tõmbasid investeerimisfirma Pimco Total Returni börsil kaubeldavast fondist paari kuu jooksul välja üle 150 miljoni dollari. Nüüd on ettevõte sattunud ka USA väärtpaberi- ja börsikomitee tähelepanu alla, vahendab CNBC.

Börsil kaubeldava fondi (ETFist), mis jäljendab Pimco kuulsaima Total Return Bond fondi, neto raha väljavool on olnud juunis 107,2 miljonit eurot, selgub Morningstari andmetest.

Raha väljavõtmine on kiirenenud – mais oli neto väljavool 53,9 miljonit dollarit.

Praegu haldab fond umbes 2,5 miljardit dollarit. Seoses legendaarse võlakirjainvestori Bill Grossi lahkumisega vähenes 2014. aastal fondi hallatava kapitali hulk miljardi dollari võrra.

Tagatipuks tuli täna välja, et fond on ka USA väärtpaberi- ja börsikomitee uurimise all. Regulaatorid saatsid teisipäeval Pimcole kirja, milles teatasid, et ettevõtet on uuritud ja on tõenäoline, et väärtpaberituru seaduste rikkumiste tõttu esitatakse ka hagi.

Regulaatorid tõid välja, et Pimco ei ole hüpoteegiga tagatud väärtpaberite väärtust, mida nende börsil kaubeldav fond ostis, seaduse kohaselt hinnanud.

„See protsess annab võimaluse tõestada, miks oli meie tegevus standardite järgmiseks asjakohane ja miks ei peaks mingeid õiguslikke meetmeid kasutusele võtma,“ ütles Pimco oma avalduses.

Hetkel kuum