Mait Kraun • 27. august 2015 kell 16:00

Audi loob Teslale konkurendi

Töötaja paigaldab Audi sõiduautole logo  Foto: Bloomberg

Saksamaa autotootja Audi tahab uue elektriautoga, mille sõiduulatus on ligi 500 kilomeetrit, Teslale konkurentsi pakkuda, vahendab CNBC.

Autotootja ütles, et uus elektriauto saab olema „sportlik linnamaastur“ ja see tuuakse avalikkuse ette esmakordselt järgmisel kuul toimuval Frankfurdi autonäitusel. Elektriauto tootmine algab 2018. aastal.

Pressiteatas ütles Audi, et auto, mis kasutab liitium-ioonakusid, saab olema sportmaasturi kere ja avara sisemusega, kuhu mahub neli inimest.

Tesla ütles oma veebisaidil, et nende uus auto Model X hakkab kasutama kahte eraldiseisvat digitaalselt kontrollitavat mootorit. Elektriauto ühendab nende sõnul „seitsme istmega auto funktsionaalsuse Tesla kindla jõudlusega.“

Järjest rohkem autotootjaid on teatanud, et hakkavad valmistama luksuslikumaid elektriautosid. Hiljuti teatas Aston Martin, et varsti lastakse välja uus, 800-hobujõuline elektriauto.

See tähendab, et Teslale tuleb konkurente järjest rohkem juurde. Hiljuti teatas ka BMW, et tahab luua luksuslikku elektriautot, mis oleks Teslaga samast hinnaklassist.

Hetkel kuum