Mait Kraun • 16. oktoober 2015 kell 8:45

Kas see on Euroopa parim aktsia?

Õllehiiglased jõudsid ostuhinnas kokkuleppele.  Foto: Reuters/Scanpix

Kahe õllehiiglase plaan ettevõtted liita on tekitanud mitu head investeerimisvõimalust, arvavad Euroopa aktsiaanalüütikud.

Kaks õlletootjat SABMiller ja AB InBev andsid liitumiseks põhimõttelise nõusoleku – AB InBev ostab eeldatavalt SABMilleri enam kui 90 miljardi euro eest. Sellega luuakse ettevõte, mis hakkab muutma tervet joogitööstust. Pärast uudiseid on tõusnud mõlema ettevõtte aktsia. Aktsiate hinna kasv võib suure tõenäosusega jätkuda ka järgmistel kuudel, ütles BNP Paribas Fortise vanemanalüütik Rudy De Groodt.

„SABMilleri aktsiasse investeerimine eeldusel, et tehing tehakse ka formaalselt ära, võib olla huvitav madala riskiga investeering, mis võib järgneva kuue kuu jooksul suurt kasu tuua,“ ütles ta CNBC-le. Ta kutsus seda investeeringut „teatud liiki tasuta lõunaks“.

SABMilleri aktsia kaupleb praegu 39,91 naela juures – see on tunduvalt vähem kui Belgia konkurendi pakutud 44 naela aktsia kohta. Samas, alates septembri keskpaigast, mil kerkisid spekulatsioonid ostuhuvi kohta, on aktsia tõusnud juba üle 35 protsendi.

Üks märk, mis näitab, et aktsia pakub huvi laiemale ringkonnale, on kauplemismahtude suurenemine. Näiteks teisipäeval oli kauplemismaht 15 miljonit aktsiat, tavalisel päeval jääb see suurus 1-2 miljoni juurde.

De Groodt ütles, et ta ootab peagi ametliku, formaalse ostupakkumise tegemist AB InBevilt. Analüütik prognoosib, et SABMilleri aktsia jõuab ostuhinnani (44 naela) järgmise kuue kuu jooksul, mis tähendaks üle 10protsendilist kallinemist.

Ka investeerimisfirma Nomura aktsiaanalüütikud näevad SABMilleri aktsiale kasvu. Nad on andnud õlletootja aktsiale ostusoovituse.

Nomura ennustab aktsia hinna kasvu ka AB InBevile ja Molson Coors Brewing Companyle. Viimane peaks konkurentsiolukorra muutustest kasu lõikama.

Hetkel kuum