Kadi Neemre • 19. oktoober 2015 kell 20:04

Börs: turud ootavad kasumiraporteid

Foto: EPA

USA turud tegid täna valdavalt tagasihoidliku tõusu. Investorid valmistusid tuluraportite tulvaks ning analüüsisid Hiina majandusandmeid ja naftahindade langust.

Enam kui viiendik S&P 500 ettevõtetest avaldab sellel nädalal oma kasumiraportid. Pangandushiiu Morgan Stanley kasum jäi 20 sendi võrra aktsia kohta analüütikute prognoositule alla; ka nende müügitulu oli pettumustvalmistav.

Halliburton teatas oodatust paremast aktsiatulust, kuid ettevõtte müügitulu jäi prognoositule alla.

Ka mänguasjatootja Hasbro ületas kasumiprongoosi, kuid müügitulu jäi oodatust väiksemaks.

IBM avaldab oma kasumiraporti täna peale börsi sulgumist.

“Me ootame sellel nädalal tehnoloogiafirmade kasumeid, kuna need viitavad sellele, kas ettevõtted kulutavad investeeringuteks raha või mitte,” sõnas Fort Pitt Capital analüütik Kim Forrest.

“IBM on selles mõttes väga hea näitaja, et ettevõtte tegevus hõlmab teenuseid, tark- ja riistvara,” lisas ta.

Teised tehnoloogiahiiud, kes oma kasumiraportid sellel nädalal avalikustavad, on näiteks Yahoo, Google’i emafirma Alphabet, Microsoft ja Amazon.com.

58-st reedeks oma kasumiraporti avaldanud ettevõttest 71% kasum ületas Wall Streeti ootused, kuid vaid 47% ületas müügitulu prognoosid.

Hiina teatas, et riigi sisemajanduse kasvunumber oli kolmandas kvartalis 6,9%, ületades prognoosid 0,1% võrra. Samas on kasvuprotsent viimase kuue aasta väikseim näitaja. Hiina teatas ka, et nende tööstustoodang kasvas 5%, jäädes 1% prognoositust väiksemaks.

“Me muretseme globaalse kasvu pärast vähem kui me tegime seda augustis,” sõnas Wunderlich Securities turustrateeg Art Hogan.

“Ei saa päris öelda, et Hiina on tagasi turvalisel pinnal, kuid riigi majandus on stabiliseerumas,” lisas ta.

Toornafta futuurid kukkusid 2,90% ning barreli hinnaks kujunes 45,89 dollarit.

Brent’i futuurid kukkusid üle 3,5%. S&P energiasektor kukkus enam kui 2%.

Kullafutuurid kukkusid 10,30 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1172,80 dollarit.  

Dow Jones tegi 0,01% languse ning sulgus 17214,40 punktil. S&P 500 tegi 0,03% tõusu ning lõpetas päeva 2033,71 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,38% tõusuga ja sulgus 4905,47 punktil.

Hetkel kuum