Juhan Lang • 2. november 2015 kell 10:32

Talpseppade investeerimisfirmal järsk tõus

Etalon Varahalduse investeeringute juht Mikk Talpsepp.  Foto: Eiko Kink

Väikeinvestoritest vendade Mikk ja Tõnn Talpsepa kevadel asutatud investeerimisfirma Etalon Varahalduse A-aktsia kerkis oktoobris 23,94%.

Tulemuseks on Etalon Varahalduse edukaim kuu, teatati värskes kuuülevaates.

Etalon Varahalduse jaoks oli tugev kuu esimene kolmandik, millest pärines kogu kuu positiivne tulem, ütles ettevõtte investeeringute juht Mikk Talpsepp. Kuu järgnevad kaks kolmandikku olid nullilähedase tulemusega, mil aktsiaindeksid jätkasid tõusu ja A-aktsia suhteline edu S&P 500 indeksiga (aktsiaindeks kerkis oktoobris +8,29%) võrdluses vähenes 4% võrra.

Tulu tõi Kreeka

Kogutulemeid arvestades on ettevõttele kasumit toonud eelkõige Kreekaga seotud positsioonid, hoolimata asjaolust, et Kreeka aktsiad on võrreldes soetusmaksumusega miinuses, selgitas Talpsepp investoritele saadetud kuuülevaates.

„Kogutulem Kreekaga seonduvalt on Etalon Varahalduse jaoks toonud enam kui 80 000 dollarit kasumit,“ kirjutas ta. „Umbes 75% Kreekaga seotud aktsiapositsioonidest on juba portfellist välja taandunud ning investeeringud Kreekasse moodustavad oktoobri lõpu seisuga 5% Etalon Varahaldus varadest.“

Talpsepp möönis, et väikse kahjumi on tootnud naftaga seotud positsioonid, väikeses kasumis on Venemaa ja Hiinaga seotud tehingud, ning kokkuvõttes on kahjumit toonud optsioonide kirjutamise äri, millest on välja arvatud kasumlik Kreekaga seotud optsioonide kirjutamine.

Panustab USA langusele

Talpsepp ütles, et vähendas 10. oktoobriks märkimisväärselt riske ja viis 77% vahenditest rahasse. Põhjuseks on ohud finantsturgudel, mis võivad tuleneda nii intressimäärade tõusust, naftasektori ettevõtete pankrotistumistest, Hiina majanduskasvu pidurdumisest, USA ettevõtete oma aktsiate tagasiostude võimalikust piiramisest ja USA ettevõtete ülevõttude pidurdumisest.

„Alates 20. oktoobrist avasin USA turul langusele panustavaid positsioone, mis küündisid oktoobri lõpu seisuga 17%ni Etalon Varahalduse varadest ja tasakaalustavad teataval määral teiste turgude investeerimispositsioone,“ lisas ta.

„Kokkuvõttes on Etalon Varahaldus oktoobri lõpu seisuga positsioneeritud ettevaatlikult ning ootab uute võimaluste tekkimist, mis loodetavasti realiseeruvad kokkuvõttes paremini kui võimalused, mis tulenesid turgude närvilisusest 24. augustist kuni oktoobri alguseni.“

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Oktoobris ostis Etalon Varahaldus tagasi 47 000 A-aktsiat kolmelt aktsionärilt hinnaga 0,9866 eurot aktsia ja Etalon Varahaldus ASi aktsionäride arv vähenes 79 aktsionärilt 76 aktsionärile. Praegu maksab ettevõtte aktsia 1,0022 eurot.

Hetkel kuum