Birjo Must • 11. november 2015 kell 10:45

Euroopa ettevõtted upitavad börse

Euroopa aktsiad tõusevad.  Foto: EPA

Investorid Euroopas keskenduvad täna peamiselt ettevõtete tulemustele ning suurtehingutele ja see on pööranud aktsiad tõusule.

Stoxx Europe 600 indeksis tõusevad täna enamiku firmade aktsiad. Sellesse tõusu annab oma panuse Belgia õlletootja AB InBevi ametlik pakkumine SABMilleri ostuks ning Henkeli ja Carlsbergi oodatust paremad majandustulemused, vahendab Bloomberg. Euroopa peamine aktsiaindeks kerkis hommikul Londonis 0,6%. Euro Stoxx 50 indeks on praeguseks kerkinud 0,66%. Ka euro on täna dollari suhtes mõne pügala võrra tõusnud. 

Hiina tööstustoodang kahanes oktoobris oodatust enam. Seda aitasid aga korvata üllatavalt head jaemüügi näitajad. Mured Hiina majanduse jahenemise pärast hakkavad turgudel vaibuma. "Üldine meeleolu on positiivne ja turud stabiliseeruvad," iseloomustas olukorda Julius Baer Groupi uuringute osakonna juht Christian Gattiker.

Arenevatel turgudel läheb endiselt kehvasti. MSCI Emerging Markets indeks langes 0,1%, mis teeb juba viienda järjestikuse languspäeva. Samal ajal jätkavad ka toorainete hinnad langemist. WTI toornafta hind on langenud üle 1%, 43,75 dollarile barrelist. Brenti nafta hind on kukkunud 0,4%, 47,25 dollarile.

Hetkel kuum