Mait Kraun • 8. detsember 2015 kell 12:00

Air France on terrorihirmu tõttu kaotanud 50 miljonit

Air France'i lennuk  Foto: EPA

Prantsuse lennufirma Air France-KLM Group teatas, et mõne nädalaga on nad Pariisi terrorirünnakute tõttu kaotanud 50 miljonit eurot, vahendab Bloomberg.

Lennufirma teatel on päevaste piletite müük alates novembri keskpaigast üldiselt taastunud. Pärast terrorirünnakuid on järsult langenud aga piletite ettemüük. See tähendab, et kuni kevadeni on lennud suuresti välja müümata. Air France'i sõnul peaks tavapärane olukord taastuma järgmise aasta maiks.

14.-30. novembril vähenes reisiliiklus eelmise aastaga võrreldes 0,8 protsenti ning lennukite täituvus kahanes 0,9 protsenti. Novembri esimeses pooles kasvas reisiliiklus 2,7 protsenti.

Kõige rohkem on terrorirünnakud mõjutanud Jaapani reisijaid, ütles Air France-KLMi finantsjuht Pierre Francois Riolacci. Varem on nõudlusele halvasti mõjunud Charlie Hebdo toimetuse rünnakud.

Vähem reisijaid tuli ka Põhja-Ameerikast. Riolacci ütles, et Hiina puhul nii suurt mõju ei täheldatud, sest sealne meedia kajastas Pariisi rünnakuid vähem.

Finantsjuht ei tahtnud kommenteerida, kuidas novembrikuine müügilangus ettevõtte majandusaasta tulemusi mõjutab. Ta ütles, et endiselt on jõus ettevõtte eesmärk vähendada võlga 4,4 miljardi euroni.

Hetkel kuum