Mait Kraun • 11. jaanuar 2016 kell 15:15

Euroopa turud ei ole täna veenvalt taastunud

Saksa börs  Foto: EPA

Autotootjate ja toorainefirmade aktsiate kasv aitas Euroopa turud täna tõusma panna. Õhtuks oli tõusust aga ainult napilt pool järel, vahendab Bloomberg.

Stoxx Europe 600 indeks oli vahepeal ligi protsendiga plussis, kuid praeguseks on indeks kallinenud päeva algusest 0,37 protsenti. Volkswagen AG juhtis Saksamaa DAX indeksi tõusu (+0,73%), mis sõltub suuresti eksportijatest. Kaevandusfirmad jõudsid eelmisel nädalal kuue aasta madalaima tasemeni, kuid hakkasid täna kallinema. Nii Anglo American Plc kui ka Glencore lisasid keskpäevaks rohkem kui 4 protsenti. Praeguseks on kaevandusfirmade ralli mõneti taandunud.

„Turud on Hiina suhtes ülereageerinud,“ ütles Commerzbanki maailma aktsiate ökonomist Peter Dixon. „Ebakindlus ei ole kuhugile kadunud. Paar asja läheb valesti ja me oleme jälle samal rajal. Õnneks vaatavad investorid asju nüüd juba kainema pilguga. Euroopa põhinäitajad pole sugugi halvad ja nad peaksid minema järjest paremaks. Madal euro ja nafta hinnalangus peaksid aitama.“

Euroopa aktsiaturud tegid eelmisel nädalal nelja aasta suurima kukkumise – investorid kardavad, et Hiina aeglustumine hakkab pärssima kogu maailma majanduskasvu. Nädala jooksul langes Stoxx 600 indeks 6,7 protsenti. Saksamaa DAX kukkus lausa 8,3 protsenti.

Prantsusmaa CAC 40 indeks on täna tõusnud 0,5 protsenti ning Suurbritannia FTSE 100 indeks on odavnenud 0,1 protsenti.

 

Hetkel kuum