Mait Kraun • 15 jaanuar 2016

Inteli aktsia tegi 7 aasta suurima languse

Intel  Foto: EPA

Kiibitootja Inteli aktsia on tegemas seitsme aasta halvimat päeva, vahendab MarketWatch.

Inteli aktsia hind on täna langenud 9,1 protsenti, sest investorid reageerisid andmekeskuse äri nõrkusele ja avatusele Hiina suhtes. Hiina majanduse aeglustumine sundis ettevõtte juhtkonda vähendama terve aasta käibeprognoose.

Ettevõte teatas neljanda kvartali majandustulemused, millest selgus, et käive kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes vaid 1,3 protsenti.

Inteli aktsia on tegemas suurimat langust alates 2008. aasta detsembrist, mil aktsia odavnes ühe päevaga 9 protsenti.

Arvatakse, et Inteli olukord ei pruugi niipea paremaks muutuda. Nomura analüütik Romit Shah ütles, et tema sõnul võiks aktsia kaubelda 28-30 dollari vahemikus. Investeerimisfirma SIG Susquehanna loobus aktsia „neutraalsest“ reitingust ja teatas, et Intel võib odavneda kuni 25 dollarini aktsia kohta.

FactSeti küsitletud 40 analüütiku 12 kuu keskmine hinnasiht Intelile on 30,31 dollarit. Tegemist oleks vaid mõnekümnesendise tõusuga praeguselt tasemelt.

Tõsi, oli ka neid, kes Inteli aktsia hinnasihti tõstsid. Näiteks investeerimisfirma Stifel tõsis hinnasihi 37 dollarini. Nad ütlesid, et uute äride käibekasv aitab personaalarvutite turu languse mõju vähendada.

Pacific Crest tõstis oma hinnasihi 38 dollarini ja teatas, et nende arust on aktsia praegusel hinnatasemel soodne. Kvartalitulemused „ei olnud head, aga murettekitavad ka mitte“.

 

 

Hetkel kuum