Mait Kraun • 19 jaanuar 2016

Bank of America kasum kasvas

Bank of America  Foto: Bloomberg

Bank of America teatas oma neljanda kvartali tulemused, millest selgus, et kasum kasvas tänu väiksematele kuludele ligi 10 protsenti, vahendab CNBC.

USA suuruselt teine pank teatas, et puhaskasum tõusis 9,8 protsenti, 3,01 miljardile dollarile. Käive kerkis kvartalis 19,53 miljardile dollarile (eelmise aasta samal ajal oli käive 18,96 miljardit).

Panga aktsia kallines eelturul pärast uudiseid 2,3 protsenti.

Alates finantskriisist on Bank Of Americale kehvasti mõjunud suured kohtukulud. Need on tihtipeale raskendanud kulude järsku vähendamist, mida tegevjuht Brian Moynihan on mitu korda teinud.

Pank on vähendanud kulusid miljardeid dollareid – nii laenuäris, investeerimispanganduses kui ka varade haldamisega seotud ärides.

„Meie tulemused iseloomustavad jätkuvaid püüdlusi suurendada kasumlikkust. Samal ajal jätkame ka investeeringutega,“ teatas pank.

Reedeks oli Bank of America aktsia langenud sellel aastal 14 protsenti. 2015. aastal odavnes panga aktsia 5,9 protsenti.

Eelmise nädala lõpus teatasid oma kvartalitulemused ka teised USA suurpangad – JPMorgan Chase, Wells Fargo ja Citigroup. Kõik kolm ületasid analüütikute ootusi, kuid vaatamata sellele hakkasid aktsiad koos ülejäänud turuga langema.

 

 

Hetkel kuum