Mait Kraun • 19 jaanuar 2016

Paulsen: olen USA aktsiaturu suhtes positiivne

New Yorgi börs  Foto: EPA

Wells Capitali investeeringute juht Jim Paulsen ütles täna, et on USA aktsiaturgude osas positiivselt meelestatud, aga ootab paremat ostukohta, vahendab CNBC.

USA aktsiaturud alustasid tänast päeva positiivselt – indeksid tõusid ligi 1 protsendi. Praeguseks on aktsiaturud veidi tagasi tõmmanud ja turg on 0,3 protsendiga plussis. Paulsen ütles, et tema hinnangul peaks aktsiaturud veel ühe languse tegema.

„Kui S&P 500 indeks langeb alla 1900 taseme, siis ma paneksin oma raha tööle,“ ütles ta. „Ma arvan, et me murrame ikkagi augustikuistest põhjadest läbi ja võib-olla kukume ka allapoole 1800 taset. See hirmutaks kõiki, et tulemas on majandussurutis ja karuturg on kohal. Ma nii aga ei arva.“

Kui S&P 500 indeks jõuab 1800 punktini, on aktsiate hinna ja kasumi suhe 16 juures, ütles Paulsen. „See on väga jätkusuutlik hinnatase, isegi, kui inflatsioon ja palgakasv on 3 protsenti ja USA 10-aastaste võlakirjade intress tõuseb samuti üle 3 protsendi,“ selgitas ta ja lisas, et aktsiad pakuksid sellisel tasemel head väärtust.

Ta ütles, et aktsiaturgude langus peatub siis, kui kasumi ja hinna suhe jääb 16-17 vahele. Ta ootab ka volatiilsusindeksi (VIX) järsku kasvu 40-50ni. Sellel tasemel muutuks ta enda sõnul agressiivsemaks ostjaks.

Hetkel kuum