Mait Kraun • 21 jaanuar 2016

Aasia turud sööstavad aina sügavamale musta auku

Shanghai börs  Foto: EPA

Aasia turud hakkasid kauplemispäeva lõpus langema, sest globaalne müügilaine survestab jätkuvalt aktsiaid, vahendab CNBC.

Shanghai Composite'i indeks jõudis madalaimale tasemele alates 2014. aasta detsembrist. Hongkongi Hang Sengi indeks kukkus kolme aasta madalaimale tasemele.

Societe Generale Aasia uuringute juht Klaus Baader ütles, et aktsiate müügilaine on olnud „tõeliselt metsik“.

„On selline tunne, et tegemist on kapitulatsiooniga. Ma arvan, et üheks põhjuseks on liigne ebakindlus. Keegi ei tea, mis Hiinaga saab ja mida nad jüaaniga tegema hakkavad. See on üks asi, mis tõesti turgudel tasakaalutust tekitab,“ ütles ta.

Jaapani Nikkei 225 indeks kukkus 2,43 protsenti ja sulgus 16 017 punktil. Eile jõudsid Jaapani aktsiaturud karuturule (vähemalt 20protsendiline langus eelnevast tipust).

Lõuna-Korea Kospi indeks langes lausa 4,92 protsenti, 1840 punktile. Austraalia turud sulgusid enne, kui regiooni aktsiad kiiresti langema hakkasid. ASX 200 tõusis 0,5 protsenti.

Hiina Shanghai Composite langes 3,2 protsenti ja jõudis 2880 punktile, mis on madalaim tase alates 2014. aasta lõpust. Shenzhen Composite kukkus 4 protsenti, 1801 puntkile. Hongkongi Hang Sengi indeks kukkus 1,5 protsenti, kolme aasta madalaimale tasemele.

Ka eile olid Aasia turud järsus languses. Neile järgnesid kukkumisega Euroopa ja USA turud.

Hetkel kuum