Pille Ivask • 25 jaanuar 2016

Nafta hind jälle kukub

Nafta puurkaev  Foto: Bloomberg

Nafta hind minetas eelmise nädala taastumise ning pööras taas langustrendi, peamisteks põhjusteks jätkuv ületootmine ning Saudi Aramco teade investeeringute mahu säilitamisest.

Brenti toornafta hind langes 67 sendi võrra 31,51 dollarini barrelist. USA WTI toornafta barreli hind kukkus 58 sendi võrra 31,61 dollarini, teatab CNBC.

Üheks hinnatõusu põhjuseks on Saudi Araabia riikliku naftafirma Saudi Aramco juhi Khalid Al-Falih’ teadaanne, et ettevõte ei plaani ka madala hinna tingimustes investeeringute mahtu kärpida, kirjutab Bloomberg. Al-Falih lisas, et Aramco on võtnud madala nafta hinnatõttu kasutusele uue strateegia.

Philip Futuresi investeerimisanalüütik Daniel Ang lausus Saudi Aramco teadet kommenteerides, et tõenäoliselt tähendab see seda, et ka tulevikus säilib praegune tootmistase. „Põhiline põhjus, miks hind langes, on siiski ületootmine,“ lisas ta.

Nafta hind on sel aastal langenud juba 16 protsendi võrra ning olnud ühtlasi ka väga muutlik. Volatiilsust põhjustavad nii Iraani naasmine naftaturule kui ka USA suured naftavarud. Bank of Montreali juht William Downe lausus Davosi majandusfoorumil, et tema hinnangul läheb aega kaks aastat, enne kui hinnataastumist on oodata. Ta lisas, et kiire hinnatõus on vähetõenäoline.

Hetkel kuum